Grodno 2014

Zdjęcia z maratonu „Суседзi”: BLU Cersanit Team Refleks, Zdjęcia Katarzyny Citko, Med’s photos, Pavel’s photos, Od Maratonów Kresowych, Anna Kulikovskaya

Relacje medialne: http://www.015.by/news/580835,  http://www.belaruspartisan.org/sport/273701/,


 Wyniki maratonu na Białorusi znajdziecie pod poniższym linkiem.

WYNIKI – Сапоцкін (Sopoćkinie) „Суседзi” Białoruś – 19.07.2014

Uwagi do wyników można zgłaszać do 27 lipca w komentarzach na stronie z wynikami Velogrodno:
http://velogrodno.by/velosipednyj-grodno/rezultatyi-marafona-laquo-susedzi-2014-raquo.html

lub przesyłać mailem na adres: wyniki@maratonykresowe.pl

Wyniki zostaną doliczone do klasyfikacji Maratonów Kresowych po uznaniu wyników za końcowe.


Wszyscy otrzymali wizy, także osoby z listy „rezerwowej”. Co ciekawe nie było problemu z wizą dla kolegi, który pracuje w Strazy Granicznej. Według informacji jakie otrzymaliśmy, to noclegi będą dość tanie, równowartośc 7-8USD, czyli w granicach 22zł

Informacje o maratonie, trasa na stronie Velogrodno: http://velogrodno.by/marafon-susedzi

Ostatnie informacje: http://velogrodno.by/velosipednyj-grodno/tayny-trassy.html

Dystanse:

  • Maraton — 58km
  • Półmaraton — 37,8km
  • Mini — 9,3km

Opłatę startową zbierzemy przed wyjazdem lub w autobusie i zbiorczo przekażemy organizatorom wyścigu. Maraton i Półmaraton – 35zł, Mini – 20zł. Osoby z pakietem MAX mają start opłacony.


Wnioski wizowe zostały dzisiaj złożone. Konsulat przyjął także wnioski osób, które zgłosiły się w ostatniej chwili i których nie było na formalnym zaproszeniu. Wizy mają być do odbioru w środę. Potwierdzimy fakt otrzymania wizy.  Ostatecznie paszporty i wnioski przekazało 60 osób. 5 osób zamierza pojechać własnym samochodem. Dla pozostałych 55 osób zamówiliśmy dwa autobusy. Tłoku zatem nie będzie, gdyż w każdym jest niemal 50 miejsc.

Na Białoruś wybiera się także numer 1 MK, czyli Sarunas Pacevicius. Indywidulanie zamierza pojechać Andrzej Rozpłoch, który na ostatnim wyścigu w Chełmie był drugi.


Główną nagrodą na Maratonie będzie tablet, zaś pula nagród wynosi 30 milionów! 🙂 Spodziewany jest start 700 uczestników. Tym razem będą wykonane specjalne numery, które dla zawodników będą fajną pamiątką. Postaramy się zarezerwować dla Was te same numery, co na MK. Chipów z MK nie trzeba zabierać.


Mamy zaproszenie i zarezerwowane noclegi. Tym razem będzie to Akademik Konserwatorium Muzycznego. Ponoć niezłe warunki. Co ważniejsze jest w nim ciepła woda. W ubiegłych latach trafialiśmy na brak ciepłej wody w hotelu „Białoruś”.

Na wypełnione wnioski wizowe i paszporty czekamy do 10 lipca. Będzie można przekazać je w biurze zawodów w Siennicy i Chełmie. Można także przesłać na adres Fundacji „Maratony Kresowe”, ul. Ciołkowskiego 157, Białystok lub dostarczyć osobiście do firmy Baza Plus, ul. Sybiraków 15 lok. 4, Białystok.

Poniżej edytowalny formularz wniosku wizowego. Został częściowo wypełniony. Należy wypełnić bardzo uważnie na komputerze i wydrukować. Konsulat nie przyjmuje wniosków wypisanych ręcznie.

Wniosek wizowy BIAŁORUŚ

Do wniosku należy dołączyć:
* zdjęcie paszportowe 35 x 45 mm
* paszport
* ksero strony paszportu ze zdjęciem.
Jeżeli wnioskodawca jest osobą niepełnoletnią wymagane są kopie stron paszportów (ew. dowodu) rodziców, zawierające dane osobiste ze zdjęciem.

Osoby, które nie wpłaciły prosimy o przelewy 100zł na konto Maratonów Kresowych lub odpowiedni załącznik do paszportu

Adobe Reader do pobrania


Maratony Kresowe już po raz czwarty wyjadą na Białoruś. Maraton „Суседзi” odbędzie się 19 lipca. Podobnie jak poprzednie start i meta będą zlokalizowane nad śluzą Dąbrówka nad Kanałem Augustowskim niedaleko miejscowości Sopoćkinie (Сапоцкін). Na zgłoszenia czekamy do 24 czerwca. To ostateczny termin. Przypominam, że trzeba mieć ważny paszport. Chyba jeszcze można zdążyć z jego wyrobieniem

Poprzednie edycje były bardzo udane. Wyścigi były zorganizowane bardzo dobrze. Polscy uczestnicy spędzali niezwykle ciekawe weekendy. Wspólny wyjazd integrował uczestników i był okazją do zwiedzania Grodna i okolic. Wzorem lat ubiegłych chcemy wyjechać w piątek i wrócić w niedzielę.

Z Białegostoku do Grodna jest tylko 80km. Jednak względy polityczne, a przede wszystkim granica, na której są często gigantyczne kolejki i obowiązują wizy, sprawia że wydaje się jakby to był świat bardzo odległy. Warto przekonać się na własne oczy jaka jest współczesna Białoruś. I cieszyć się  rywalizacją z zawodnikami z całej Białorusi. Wielu z nich spotykacie od lat na Maratonach Kresowych. Myślę, że bez braci Murygin trudno sobie wyobrazić nasze imprezy.

Co zrobić aby pojechać? Po pierwsze musimy zebrać listę uczestników. Na tej podstawie nasi przyjaciele z Grodna uzyskają dla nas zaproszenie. Potem zbierzemy od Was wnioski wizowe i paszporty i wystąpimy o wizę grupową. Będziemy wynajmować autokary. Jest możliwość pojechała własnym samochodem. Możemy także załatwić więcej niż jedną wizę grupową. Minimalna wielkość grupy 5 osób.

PODSTAWOWE INFORMACJE

1. Koszt wyjazdu: 100zł (obejmuje wizę, obowiązkowe ubezpieczenie, wspólny przejazd autokarem). Prosimy o wpłatę na konto Maratonów Kresowych do dnia 24 czerwca. W ubiegłych latach z osób zgłoszonych tylko połowa ostatecznie składała wnioski wizowe. Potem musieliśmy odmawiać autokary czy rezerwacje noclegów, co może się wiązać z utratą zaliczek.

2. Dla wszystkich zarezerwujemy hotel. Koszt od ok. 40zł za jeden nocleg (w pokoju dwuosobowym). Są także pokoje wyższej kategorii, koszt ok. 70zł

3. Opłata startowa 10USD, czyli 35zł. Płatne na miejscu. Obowiązują zniżki dla dzieci. Posiadacze pakietu MAX mają start już opłacony.

3. Prosimy o przesłanie danych jak w poniższym formularzu. Jest on dość rozbudowany. Część danych jest potrzebne do zaproszenia, inne do ubezpieczenia i zgłoszenia do wyścigu. Chcemy także mieć bezpośredni, szybki kontakt, stąd pytanie o numer telefonu.

Formularz zgłoszeniowy na Białoruś

4. Do otrzymania wizy będzie potrzebne zdjęcie paszportowe 35 x 45 mm, paszport i wypełniony wniosek wizowy (formularz online na stronie ambasady Białoruś.  Jeżeli wnioskodawca jest osobą niepełnoletnią wymagane są kopie stron paszportów rodziców, zawierające dane osobiste ze zdjęciem. Informacje wizowe na stronie ambasady. Oczywiście obowiązkowe ubezpieczenie i opłatę za wizy załatwiamy my.

UWAGA
Teraz zbieramy tylko zgłoszenia. Paszporty i wypełnione wnioski wizowe będziemy zbierać ok. 10 lipca. Przygotujemy dla Was także wzór wniosku z niezbędnymi informacjami.

5. Na Białoruś można zabrać złotówki, dolary, Euro i oczywiście ruble białoruskie. Można korzystać z bankomatów. W ubiegłym roku wymienialiśmy dla wygody pieniądze na granicy. Przekraczając granicę każdy ma szansę szybko zostać milionerem, gdyż 1PLN to około 3340 rubli białoruskich. Ile zabrać pieniędzy. Oprócz pokrycia noclegów i startowego, tyle ile w Polsce. Koszty posiłków w restauracjach, czy produktów w sklepie są podobne. Co się kupuje? Najczęściej białoruskie nalewki zwane balsamami…

6. Orientacyjny plan wyjazdu:

– piątek 18 lipca. Zbiórka o godz. 13tej, ul. Ciołkowskiego 157 na parkingu przed sklepem rowerowym Peleton, gdzie można zostawić samochody. Wyjazd z Białegostoku ok. 14:00. Przed wyjazdem musimy zapakować rowery i załatwić pozostałe formalności. Dlatego zbieramy się godzinę przed odjazdem.

Podróż z formalnościami na granicy potrwa ok. 3 godzin. Następnie zakwaterowanie, zwiedzanie centrum Grodna i lokali w poszukiwaniu kolacji.

– sobota 19 lipca. Śniadanie w hotelu o godz. 8:00. Wyjazd z hotelu o 9:30. Start maratonu o godz. 12:00 (czasu lokalnego). Powrót do hotelu ok. 17-18:00. Impreza integracyjna w klubie, chyba ponownie u Siergieja Arbuzowa godz. 20:00. Pewnie do rana…

– niedziela 21 lipca. Śniadanie w hotelu o godz. 9:00. Wyjazd z hotelu o 10:30. Czas na zwiedzanie, zakupy do godz. 13:00. Wyjazd o godz. 13:30.

7. Można jechać samochodem na wspólną wizę grupową, ale musimy razem przekraczać granicę. Możemy także wystąpić o kilka wiz grupowych np. jeśli ktoś chciałby wracać wcześniej. Minimalna ilość osób na wizie grupowej to 5 osób. Wizy indywidualne są dużo droższe.

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres: rejestracja@maratonykresowe.pl

Jeśli będą jeszcze jakieś pytania, to informacje będziemy rozszerzać.

Dodaj komentarz