Zmiana w kalendarzu – Mielnik zamiast Wasilkowa

Ze względów organizacyjno-finansowych niestety nie jesteśmy w stanie zorganizować w Wasilkowie wyścigu, który był planowany na 12 maja. W tym terminie zapraszamy na Maraton Kresowy do MIELNIKA. Przepraszamy za wszelkie niedogodności związane ze zmianą lokalizacji wyścigu. Niestety rok powyborczy jest trudny przy konstrukcji kalendarza imprez ze względu na dokonujące się zmiany personalne i organizacyjne w instytucjach samorządowych.

Była to dla nas niezwykle trudna decyzja. Wyścig w Wasilkowie odbywał się nieprzerwanie od 2013 roku. Informację kalendarzową podaliśmy już 2 stycznia. Oczywiście uczyniliśmy to w porozumieniu z ówczesnym dyrektorem MOAK w Wasilkowie. Wydrukowaliśmy plakaty i inne materiały promocyjne. Jednak bez odpowiedniego wsparcia i pomocy naszych gospodarzy nie jesteśmy w stanie odpowiednio zorganizować wyścigu. Zapewniamy Was, że w sytuacji w jakiej się znaleźliśmy była to konieczna zmiana. Dziękujemy GOKSiR Mielnik za szybkie i konstruktywne decyzje!

Zmiana w kalendarzu imprez nie wpłynie negatywnie na jakość naszego cyklu, a wprost przeciwnie. Trasa w Mielniku zawsze była uważana za bardzo atrakcyjną, zarówno pod względem krajobrazowym, jak i sportowym. Na nadchodzący wyścig przygotujemy naprawdę fajne, nieznane do tej pory odcinki. Jeden z nowych podjazdów ma 1,3km długości! Trasa będzie liczyła mniej kilometrów, ale będzie bardziej dynamiczna.

Dla zawodników z Wasilkowa i wszystkich zainteresowanych, udostępniamy roboczą wersję trasy przygotowywanej na wyścig w Wasilkowie. W stosunku do poprzednich lat znalazły się na niej nowe, ciekawe fragmenty. Może to być opcja na urozmaicenie treningów.

Wasilków 2019 Półmaraton – wersja treningowa