Wystartowaliśmy!

Dziękujemy wszystkim Zawodnikom za start i piękną rywalizację w Białymstoku! Nasz pierwszy marcowy Maraton Kresowy przeszedł do historii. Zima starała się bardzo zniechęcić startujących, ale kresowi twardziele nie przestraszyli się chłodu. W ostatnim momencie zaświeciło nam słońce i otworzyło się niesamowite okienko pogodowe. Audaces fortuna iuvat, czyli śmiałym szczęście sprzyja 🙂 Nasza inauguracja zrobiła spore wrażenie na mediach, które nie spodziewały się tylu aktywnych rowerzystów, gdy zima atakowało ostro zaledwie kilka dni wcześniej. Białystok Online określił nasze rozpoczęcie sezonu jako „kapitalne”. 

Odkryliśmy przy okazji parę nowych, fajnych miejsc. Podlaskie i Polska Wschodnia mają do zaoferowania piękną, dziewiczą przyrodę z dala od zgiełku, tłumu, smogu i wszystkiego tego niekorzystnego, co niesie ze sobą cywilizacja. Wiele niepowtarzalnych klimatów, które fajnie byłoby ocalić i promować. Maratony Kresowe często docierają w takie miejsca. Ślady GPS z naszych imprez, także tych sprzed lat są ogólnie dostępne. Niektórych obrazków za kilka lat już nie będzie.  Malutki przykład. Pewnie nie zauważyliście w ferworze walki omszałych pozostałości młynu wodnego w Bobrowej (jedno ze zdjęć poniżej). Zresztą nawet jadąc w tempie spacerowym też trudno zauważyć, gdyż niewiele z niego zostało. Takie miejsca giną bezpowrotnie, gdyż nikt się nimi niestety nie zajmuje. 

W tym sezonie mamy nową tendencję. Głównie wspierają nas firmy z regionu takie jak Salony Łazienek BLU, sklepy Peleton, firma APG, Agnex, Hurtownia Zabawek „Biały”, Browar Waszczukowe, Unicell,  Augustowianka oraz Grupa Chorten. Często są znane bardziej w Polsce, niż we własnym regionie. Coraz szersze jest chyba przekonanie, że my w Polsce Wschodniej musimy się wzajemnie wspierać i promować. Nadal oczywiście są z nami marki ogólnopolskie i globalne takie jak Garmin, Liv, Dobre Sklepy Rowerowe. Fenwicks i Multi Packaging Solutions. Wszystkim sponsorom jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie. 

Dziękujemy Miastu Białystok oraz Ministerstwu Sportu i Turystyki za wsparcie organizacji wyścigu, a także Białostockiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji za pomoc i możliwość startu z OSW Dojlidy. Komenda Miejska Policji w Białymstoku pomogła w zabezpieczeniu przejazdu zawodników.

Dziękujemy wszystkim sponsorom, patronom medialnym, MasLove, Grupie Ratownictwa Medival, Fabryce Misia, sędziom, wyjątkowej strefie animacji MK, ekipie technicznej z Peletonu, fotografom, harcerzom i wszystkim, którzy dołożyli choćby najmniejszą cegiełkę do tego, aby Maraton Kresowy „Wschodzący Białystok mógł się odbyć.

„Jeden obraz znaczy więcej niż tysiąc słów”, więc lepiej o tym jak było opowiedzą obrazy utrwalone cyfrowo przez aparaty, kamery i telefony.

GALERIE ZDJĘĆ

Galeria zdjęć Marka Kulikowskiego

GONZO – fotografia sportowa

Maciek Berger – Fotografia

Galeria zdjęć Jarosława Ciołko

Fotografie Marcina Gołdasa

Galeria Pauliny Kazimierskiej

 

FILMY Z WYŚCIGU