Wyścig w Żmudzi przeniesiony na 22 lipca

Szanowni Zawodnicy,

Wyścigi z cyklu Maratony Kresowe i Kresowe Trail w Żmudzi,  zostały przeniesione na dzień 22.07.2023 (sobota).

Decyzja ta, w porozumieniu z Gospodarzami terenu, została podjęta dziś, podczas znakowania trasy. Jest nam naprawdę bardzo przykro, że jutrzejsze wyścigi (kolarskie i biegowe) nie odbędą się. Dlaczego tak zdecydowaliśmy:

1- deszcz padający od kilku dni sprawił, że podłoże jest tak mokre, śliskie i zalepiające opony, że trasa w formule wyścigu jest nieprzejezdna;

2- grząskość terenu spowodowała, że trudno byłoby przeprowadzić również zawody biegowe. Wiemy, że są zawody organizowane w duchu ultra wyzwanie, ale naszą ideą są biegi terenowe, które można przebiec.

3- naszym priorytetem zawsze jest Wasze bezpieczeństwo. W tym wypadku, kiedy sami mieliśmy problem z poruszaniem się po terenie autem terenowym i rowerami, uznaliśmy, że jedyną rozsądną opcją jest przełożenie terminu wyścigu.

4- rozumiemy, że ta decyzja może wzbudzić rozczarowanie, złość, czy rozżalenie, i jest nam naprawdę przykro z tego powodu. Bardzo Was przepraszamy, ale nie mamy wpływu na ilość opadów i warunki na trasie

5- być może z perspektywy np. Białymstoku, który cierpiał przez ostatnie tygodnie z powodu suszy, można zazdrościć codziennych opadów w Żmudzi. Rzeczywistość jednak mocno zweryfikowała nasze odczucia. Po prostu taka jest Żmudź, że tam wszystko jest na na maksa. Przepiękne, jak z kadrów filmów pola malowane czerwcowymi makami, niewiarygodna życzliwość i serdeczność dla turystów, doping w Maziarni taki, że słychać w kosmosie, no, ale jak przyjdą deszcze, to gleba chce Cię i Twój sprzęt po prostu wessać.

Nasze propozycje są następujące:

1- zawodnicy, którzy mieli opłacone starty i odpowiada im zmieniony termin,  czyli 22.VII.2023 sobota, nic nie muszą robić, są na liście startowej, mają startowe przeniesione.

2- zawodnicy, którzy rejestrowali się na Żmudź, i opłacili start, a nie będą mogli w tym terminie wystartować, mogą wybrać dowolny wyścig w sezonie 2023 z cyklu Maratony Kresowe, albo Kresowe Trail.I mogą to zrobić samodzielnie, na swoim koncie uczestnika na platformie dostatu.pl

3- zawodnikom, którzy opłacili startowe w Żmudzi, ale nie będą już w sezonie 2023 startować w cyklu Maratony Kresowe i Kresowe Trail zwrócimy opłatę. W tym celu prosimy o kontakt rejestracja@maratonykresowe.pl lub rejestracja@kresowetrail.pl w terminie do 29.VI.2023. Proszę podać datę i kwotę wpłaty. Dla osób, które płaciły elektronicznie zwrot będzie za pośrednictwem przelewy24

Rejestracja internetowa na wyścig w Żmudzi jest ponownie otwarta. 

Na wszystkich uczestników zawodów w Żmudzi będzie czekać prezent niespodzianka. 

Dwie imprezy w weekend, to nowe możliwości. Na najlepszych zawodników rywalizacji dwudniowej: Żmudź + Janów będą czekały specjalne trofea i atrakcyjne nagrody.

Jesteśmy wdzięczni za Wasze telefony, e-maile, SMSy i rozmowy, które sprawiają, że nasze hasło Pasja – Rywalizacja- Przyjaźń jest wartością ponad wszystko. Ponad klimat. Jeszcze raz bardzo przepraszamy.

Z poważaniem

Ekipa Maratonów Kresowych i Kresowe Trail