Wigry MTB Maraton

Wigry MTB Maraton już za pół doby. Mamy nadzieję, że będziecie się bawić co najmniej tak dobrze jak rok temu. Na pierwszym planie czołówka Maratonu. Także w tym roku zapowiada się rywalizacja na najwyższym  poziomie w międzynarodowym gronie. Wśród nich jest Sarunas Pacevicius, aspirujący do ósmej wygrane w klasyfikacji generalnej. Po raz pierwszy wystartuje w tym roku czołowy zawodnik poprzedniego sezonu Marius Pinaitis.  A Domas Manikas, zwycięzca z poprzednich dwóch sezonów? Może pojawić się w swoim stylu, z zaskoczenia… 🙂 Niestety kontuzja wykluczyła Krzysztofa Żebrowskiego, najlepszego zawodnika z Suwalszczyzny.

Trasa dla dystansów Półmaraton i Maraton jest identyczna jak rok temu. Dla dystansu Mini jest kilometr dłuższa i trudniejsza niż rok temu. Liv Fit będzie miał do pokonania pełną rundę. Warunki do jazdy są znakomite. Wystartujemy sprzed siedziby Wigierskiego Parku Narodowego. Warto przy okazji zwiedzić wystawę multimedialną ”Nad Wigrami” w siedzibie parku oraz wystawę etnograficzną.

Bardzo gorąco apelujemy, aby nie wyrzucać śmieci na trasie poza strefą bufetu. Pamiętajcie, że będziemy się ścigać w parku narodowym! Na mecie prosimy o sortowanie odpadków.