Specjalna nagroda UCI dla najlepszych zawodników sezonu 2020

Z początkiem miesiąca mamy dla Was dobre wieści, choć nie jest o nie łatwo w ostatnim czasie. Szczególnie powinny one ucieszyć najlepszych zawodników poprzedniego sezonu. Jak wiecie będziemy organizatorem wyścigu UCI C2 – Puchar Polski MTB XCO „Rusza Peleton”. Władze światowego związku chcą wspierać regiony UE, które są poniżej średniej unijnej oraz promować posiadanie licencji przez zawodników.

W związku z tym pierwsza dziesiątka poprzedniego sezonu otrzyma od UCI nagrody finansowe zgodnie z poniższą tabelą dla klasy wyścigu C2. Są oczywiście warunki. Pierwszym jest posiadanie licencji kolarskiej. Drugi dotyczy przeprowadzenia kontroli antydopingowej. Zawodnicy, którzy spełniają pierwszy warunek są zobowiązani dostarczyć do WADA próbkę moczu w celu wykonania testu antydopingowego. Zainteresowanym osobom prześlemy instrukcję w jaki sposób próbka powinna być przygotowana. Ze względu na zdalną procedurę zawodnicy otrzymają specjalne pojemniki z kodami kreskowymi, zaś proces napełniania pojemnika musi zostać dokładnie sfilmowany. Zapis wideo powinien być wykonany w dobrej rozdzielczości, aby możliwe było odczytanie kodu z próbki  oraz rozpoznanie twarzy zawodnika w trakcie napełniania pojemnika. WADA będzie porównywać wizerunek ze zdjęciem z licencji kolarskiej zawodnika. Trzeba będzie zadbać o to, aby w czasie transportu próbki nie były narażone na wysokie temperatury. Aby nie generować dodatkowych kosztów, sugerujemy poprosić w przychodniach o opakowania transportowe po szczepionkach, szczególnie od Pfizera.

 

W ten sposób dosłownie i w przenośni płynnie przeszliśmy do drugiej dobrej wiadomości. Jak być może słyszeliście proces szczepień przeciwko COVID ulegnie przyspieszeniu. Będą mogły powstawać dodatkowe punkty szczepień np. w zakładach pracy lub mobilne. Na każdych zawodach mamy profesjonalną ekipę ratowników, którzy będą mogli  aplikować szczepionki zawodnikom. Otrzymaliśmy  zapewnienie, że  szczepionki dotrą do nas już w maju. W formularzach rejestracyjnych na wyścigi pojawi się dodatkowe pole, które będzie jednocześnie zgłoszeniem do szczepień. Ilość szczepionek będzie ograniczona, więc będzie decydować kolejność zgłoszeń. Prawdopodobnie zorganizujemy „zrzutkę, na zakup specjalnej lodówki do przechowywania szczepionek oraz odpowiednich strzykawek z bezpieczną, tzw. „znikającą” igłą. Obawiamy się tylko, czy możliwość szybkich szczepień nie spowoduje lawinowego przypływu nowych, niedoświadczonych rowerzystów, dla których rywalizacja sportowa nie będzie głównym motywem udziału w Maratonach Kresowych.

Więcej szczegółów dotyczących obydwu kwestii postaramy się podać już jutro.

 

UWAGA

Powyższy wpis, to oczywiście żart z okazji Prima Aprilis (April Fool’s Day). Niestety UCI nie wspiera biedniejszych rejonów UE. Co więcej Polska została zaliczona do krajów najbogatszych. Opłaty polskich organizatorów są wyższe niż wnoszone przez Czechów, Słowaków, czy Węgrów…