Puchar Polski w Kolarstwie Przełajowym – Białystok – 21.10.2018r.

Już w najbliższą niedzielę 21 października w Białymstoku odbędzie się wyścig zaliczany do Pucharu Polski w Kolarstwie Przełajowym. Podobnie jak rok temu, będziemy ścigać się w scenerii zabytkowego Parku Lubomirskich. W sobotę w Supraślu zostanie rozegrany wyścig towarzyszący, Będzie miał on rangę „Klasa B” z Kalendarza Przełajowego PZKol sezonu 2018/2019. Jednocześnie zawodnicy będą walczyć o tytuły Mistrzów Województwa Podlaskiego w Kolarstwie Przełajowym. W Supraślu wyścig odbędzie się w samym centrum miasta na plaży miejskiej i w amfiteatrze. 

Rok temu w Białymstoku triumfowali Magdalena Sadłecka – medalistka mistrzostwa świata MTB oraz Adam Żuber. Znakomicie zaprezentował się Białostoczanin Piotr Kryński, który wygrał w kategorii Junior i zajął trzecie miejsce w seniorskiej kategorii Elita. W tym roku Piotrek nie powtórzy wyniku, gdyż reprezentuje Polskę na odbywającej się w Buenos Aires Olimpiadzie Młodzieży. W pierwszym starcie zajął tam znakomite piąte miejsce, a ma jeszcze kilka występów przed sobą, więc trzymamy kciuki za medal! 

Rywalizacja będzie toczyła się we wszystkich kategoriach wiekowych, w tym wśród Mastersów. Swoich sił będą mogli spróbować także zwykli AMATORZY, dla których stworzyliśmy kilka kategorii wiekowych. Jeśli jednak nie zdecydujecie się na start, to zapraszamy do kibicowania. Stwórzmy wspólnie kolarskie święto!

Więcej informacji znajdziecie w regulaminach i na naszej stronie wyścigu: https://maratonykresowe.pl/?page_id=6422

Powyżej zdjęcia Dariusza Krzywańskiego z ubiegłego roku. W tym roku zdjęcia będą zupełnie inne. Jest sucho i o błotko będzie trudno. W parku jest naprawdę pięknie. Złota polska jesień w pełnej krasie 🙂

 

WYNIKI Wyniki – Puchar Polski Przełaj Białystok II seria 21.10.2018.
 Zdjęcia z wyścigu