Maratony Kresowe wracają do Mielnika

Po trzech latach przerwy nasze wyścigi wracają do Mielnika. Dopisujcie do swoich kalendarzy startowych 21 lipca! Poprzednie dziesięć edycji odbyły się w latach 2012-2021.

Tegoroczny wyścig ulegnie dużym zmianom w stosunku do tych sprzed lat. Wystartujemy z Topolina, tuż nad brzegiem majestatycznego Bugu. Po chwili wjedziemy w ulicę Białą i przejedziemy księżycowym krajobrazem obok kopalni kredy.

Krajobrazy na trasie w Mielniku należą do najładniejszych ze wszystkich naszych wyścigów. W wielu miejscach aż chciałoby się zatrzymać, aby nasycić wzrok panoramą Mielnika lub widokami na rozległą dolinę Bugu. Trasa wyścigu jest niezwykle urozmaicona. Otwarte przestrzenie z malowniczymi panoramami będą przeplatać się z odcinkami majestatycznej Puszczy Mielnickiej.

Mielnik w ostatnich latach się szybko zmieniał. Zupełnie został przebudowany rynek, czyli Plac Tadeusza Kościuszki. Powstała nowa wieża widokowa i tereny spacerowe na Górze Rowskiej. W ramach dłuższego spaceru warto odwiedzić także tarasy widokowe na Górze Uszeście i nad kopalnią kredy. Ciekawe ścieżki dla turystów i miłośników przyrody powstały także w zespole przyrodniczo-krajobrazowym „Głogi”. W planie na ten rok jest uporządkowanie Góry Zamkowej. Zatem odkryjmy wspólnie Mielnik na nowo!

Współorganizatorem wydarzenia będzie Gmina Mielnik i Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Mielniku.

Poniżej kilka ujęć z amfiteatru Topolina i malowniczych rozlewisk na Bugiem. Latem, przy słonecznej pogodzie wszystko nabierze bajkowych kolorów i blasku.