Maraton Kresowy w Wasilkowie zostanie zorganizowany w innym terminie

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19 podjęliśmy decyzję w uzgodnieniu z Miastem Wasilków o przesunięciu wyścigu na inny termin. 

W dniu wczorajszym został ogłoszony zakaz organizowania imprez masowych. Dodatkowo Ministerstwo Sportu wydało rekomendację, aby inne imprezy sportowe także zostały odwołane. W dniu dzisiejszym rząd podjął decyzję o zamknięciu przedszkoli, szkół i uczelni wyższych na dwa tygodnie. Nieczynne będą również placówki kulturalne, takie jak kina, teatry czy muzea. Polski Związek Kolarski odwołał wszystkie zawody kolarskie do 31.03.2020 włącznie. 

Nasza impreza jest imprezą plenerową. Imprezy odbywające się na świeżym powietrzu są obarczone dużo niższym zagrożeniem epidemiologicznym, niż wydarzenia w pomieszczeniach zamkniętych. Jednak skupisko w jednym miejscu kilkuset osób także niesie ze sobą zagrożenie rozprzestrzeniania się wirusa. 

Mamy wiele sygnałów od zawodników, że nie możecie doczekać się nowego sezonu. Jedni chcą sprawdzić efekty ciężkich treningów w okresie przygotowawczym. Inni chcą po prostu cieszyć się z jazdy na rowerze i spotkań z przyjaciółmi. Jednak zdrowie jest najważniejsze, zarówno w wymiarze indywidualnym, jak i społecznym.

W obecnej chwili mamy alternatywne dwa terminy na przeprowadzenie wyścigu w Wasilkowie. W przypadku, jeśli sytuacja epidemiologiczna szybko się unormuje, to wydarzenie może odbyć się już 1 maja. Inny proponowany termin to 26 lipca.

Opłaty startowe, które zostały wykonane przelewem zostaną przeniesione na kolejne wyścigi lub na życzenie zostaną zwrócone.

Stosujcie się do zaleceń. Unikajcie transportu publicznego i skupisk ludzi. 

Zdrowia! Dbajcie o siebie!