Dziękujemy za 12. sezon Maratonów Kresowych!

Dziękujemy, że byliście z nami w tym trudnym czasie, z jakim przyszło się nam zmierzyć w roku 2020! Gratulujemy wszystkim, którzy sięgnęli po laury. Jednak niezależnie od miejsca w klasyfikacji każdy z maratończyków osiąga sukces. Może to być ukończenie wyścigu, poprawianie lokat w stosunku do poprzednich startów, czy po prostu regularne treningi dla lepszego zdrowia i samopoczucia. A najbardziej się liczy dobra zabawa. Przyjemnie były patrzeć na entuzjazm debiutantów. Pod tym względem numerem jeden była „Dzika Wataha”. 🙂

Niezmiennie uważamy, że naszym największym osiągnięciem jest to, że hasło „Pasja – Varžybos – Дружбa”, czyli “Pasja – Rywalizacja – Przyjaźń” działa. W tym roku Maratony Kresowe były mniej międzynarodowe niż w poprzednich latach. Zawodnicy z Litwy mogli wystartować tylko w dwóch wyścigach. Białoruś reprezentował osamotniony Viktor Muryhin.  Piękna idea rowerowej pasji, która łączy kolarzy ponad granicami państwowymi niestety przegrała z epidemią.

Na szczególny podziw zasługują zawodnicy, którzy zdołali ukończyć wszystkie wyścigi, łącznie z rywalizacjami „Kresowe Solo”. Co ciekawe grono to jest niemal tak liczne jak rok temu!

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie imprez. Za każdym razem trzeba wiele trudu i pracy, aby wszystko było we właściwym czasie na swoim miejscu. Nie brakowało momentów bardzo trudnych. Najgorsza była niepewność co się może zdarzyć. Czy przygotowywana z trudem impreza dojdzie do skutku. Niestety w kilku przypadkach, praca włożona w przygotowania wyścigów poszła na marne.

Dziękujemy wszystkim osobom, które dołożyły swoją cegiełkę do Maratonów Kresowych. Część tras powstała przy pomocy miejscowych drużyn, które najlepiej znają swój teren. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do Marka Kulikowskiego, który z niesłabnącym zaangażowaniem utrwala Wasze zmagania, emocje, zwycięstwa, a czasem upadki. Dziękujemy zawodnikom, którzy udostępniali filmy z trasy.

Jesteśmy wdzięczni samorządom, które nas gościły na swoim terenie. Dziękujemy policjantom, strażakom, strażnikom leśnym, funkcjonariuszom Straży Granicznej za pomoc przy zabezpieczaniu imprez.

Bardzo dziękujemy mediom, które informowały o naszych wyścigach. Dziękujemy WSZYSTKIM SPONSOROM. Zapamiętajmy loga i w pierwszej kolejności rozważmy ich produkty i usługi w planach zakupowych! Dziękujemy Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Podlaskiego za wsparcie dla Maratonów Kresowych w sezonie 2020.

Dziękujemy za wszystkie ciepłe słowa i podziękowania kierowane do nas – organizatorów. Chyba nic bardziej nie motywuje do dalszych działań 🙂

SUPER FINISHER (UKOŃCZONE WSZYSTKIE WYŚCIG)

Lp Nazwisko Imię Numer startowy
1 Bojarczak Dawid 95
2 Cieśluk Jakub 551
3 Cieśluk Tomasz 1970
4 Czokajło Maria 2667
5 Kałęka Grzegorz 630

 

FINISHER

1 Banaszek Mateusz 629
2 Dembiński Robert 164
3 Dobryniewski Jacek 740
4 Kamiński Krystian 650
5 Kamiński Stanisław 658
6 Klin Dariusz 660
7 Kulikowska Jolanta 502
8 Macegoniuk Mariusz 33
9 Sadowski Waldemar 1205
10 Suhak Tomasz 804
11 Szałaj Jacek 2002
12 WINCZA ANTONI 86