Dystans MINI i OPIEKUNOWIE

Szanowni Rodzice i Opiekunowie,

Dziękujemy za to, że zachęcacie dzieci do uprawiania sportu, i wybraliście Maratony Kresowe jako tę płaszczyznę na której Wasze dzieci mogą rozwijać aktywność fizyczną.

Chcemy przypomnieć kilka podstawowych zasad obowiązujących w czasie wyścigów. Podpisując formularz zgłoszeniowy potwierdzacie, że zapoznaliście się z Regulaminem, i akceptujecie zapisy w nim zawarte. 

Regulamin m.in porządkuje kwestię ustawienia zawodników:

“Organizacja sektorów startowych dystansu wyścigów FIT / Mini

 • Sektor 1: zawodnicy FIT
 • Sektor 2: Żak / Żakini
 • Sektor 3: M9 / K9
 • Sektor 4: M6 / K6, opiekunowie za zawodnikami

 • Niepełnoletni uczestnicy, którzy nie posiadają karty rowerowej, mogą startować na trasach prowadzących po drogach publicznych wyłącznie z pełnoletnim opiekunem.
 • Opiekun towarzyszący osobie niepełnoletniej zobowiązany jest dokonać rejestracji w biurze zawodów.
 • Opiekunowie otrzymają specjalne numery startowe opiekunów, z którymi mogą poruszać się na trasie.
 • Opiekunowie zobowiązani są do ustawienia się na starcie w wydzielonym sektorze Opiekunów.
 • Opiekun powinien jechać za zawodnikiem dystansu Mini po jego torze jazdy „gęsiego” i jest obowiązany ustąpić na trasie innym zawodnikom z dystansu Mini.
 • Opiekunom zabrania się pchania zawodników dystansu Mini.
 • Opiekunowie naruszający zasady fair play zostaną zdyskwalifikowani i w kolejnych wyścigach nie będą mogli brać udziału w wyścigu Mini.
 • Zawodnicy dystansów Maraton i Półmaraton nie mogą w żaden sposób utrudniać rywalizacji i ingerować w rozgrywanie wyścigu Mini.

Prosimy Was o przestrzeganie Regulaminu. Pamiętajmy, że dzieci uczą się też przez naśladownictwo. Jeśli my, dorośli bagatelizujemy zasady- w tym wypadku bezpieczeństwa, tym samym dajemy przyzwolenie naszym dzieciom, żeby tak postępowały. My dorośli potrafimy odróżnić sytuacje, w których łamanie zasad może być twórcze (np. działalność artystyczna), ale zawody sportowe opierają się o regulamin, który obowiązuje wszystkich uczestników.

Swoją przygodę kolarską od dystansu MINI zaczęła m.in. Nikola Gliniecka Superior Zator, która startowała z ostatniego sektora ze względu na swój wiek. Nie tylko nie przeszkodziło jej to w osiąganiu świetnych wyników, ale obecnie Nikola jest jedną z najbardziej utytułowanych Juniorek Polski.

Czasem po prostu zabraknie szczęścia, i to też trzeba zaakceptować. Niech przegrane będą lekcjami z których wyciągamy wnioski na przyszłość.

Najważniejsza jest PRZYJEMNOŚĆ z tego co się robi, WYSIŁEK, który się wkłada w pokonanie trasy, POKONYWANIE WŁASNYCH słabości. 

Wzmacniajmy samoocenę dziecka po to, żeby miało zaufanie do swoich umiejętności.

Bądźmy najlepszym kibicem własnego dziecka. To WASZ wspólny czas – niech będzie najpiękniejszy, niezależnie od wyniku. Liczy się PASJA i dobra zabawa.

Jeśli to możliwe, rejestrujcie się przez Internet. To bardzo usprawnia pracę Biura Zawodów. Opłat można dokonywać w dniu zawodów, ale rejestracja internetowa przyspiesza całą procedurę.