Dziękujemy za „Przystanek Mazury Garbate”

Dziękujemy, że w podróży po Polsce Wschodniej byliście z Maratonami Kresowymi także w Olecku! Prawda że było warto wysiąść na przystanku Olecko i pojeździć po drogach i ścieżkach Mazur Garbatych? Piękne miejsce. Niektórzy mówili, że najlepsze miejsce na miasteczko zawodów jakie mieliśmy do tej pory… A może być jeszcze piękniej, bardziej zielono, jeśli nie trafimy na okres suszy jak w tym roku. Mamy nadzieję, że sprawdzimy to już za rok 🙂

W Olecku spotkaliśmy się z wieloma słowami sympatii i życzliwości. Właściwie to rozpoczęło się tu już na długo przed wyścigiem. Swoją pomoc w przygotowaniu przebiegu trasy zaoferował Mariusz Naruszewicz. Startował w Maratonach Kresowych, ale osobiście porozmawialiśmy dopiero po wyścigu w Olecku… 🙂 Wcześniej kontaktowaliśmy się tylko elektronicznie wymieniając uwagi i ślady GPS.  I ostatecznie wybraliśmy proponowany przez niego wariant, który powstał przy współudziale także innych oleckich rowerzystów m.in. Mariusza Morawskiego.  Dołożyliśmy swoje trzy grosze i po kilku iteracjach powstała trasa 😉 Swoją pomoc oferował także Czarek Gierszewski, z którym startowaliśmy w różnych wyścigach już ponad dekadę temu. 

Dziękujemy władzom Olecka za zaproszenie Maratonów Kresowych i wsparcie organizacji wyścigu. Uroczystość nagradzania najlepszych zawodników uświetnił swoją osobą mimo choroby Pan Burmistrz Wacław Olszewski. Dziękujemy Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji za wspólne działania i wszechstronną pomoc. Ogromnie żałujemy, że nie mógł być z nami Pan Dyrektor Andrzej Kamiński, ale ślub córki nie zdarza się często 😉 Podobnie z powodu wyjazdu w wyścigu nie mógł uczestniczyć Zastępca Burmistrza Olecka Pan Mariusz Miłun.

Dziękujemy za ogromne zaangażowanie i profesjonalne zabezpieczenie przejazdu przez ulice w Olecku przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji, kierowanego przez Panią Naczelnik Ewę Papadopulu. Dziękujemy także Ochotniczej Straży Pożarnej i straży leśnej Nadleśnictwa Olecko za pomoc w zabezpieczeniu przejazdu zawodników.

Na naszą wdzięczność zasługują wszyscy sponsorzy, a przede wszystkim: Salony Łazienek BLU, sklepy rowerowe Peleton, Garmin, marce Primacol, Grupa Chorten, SklepAgnex.pl, Dobre Sklepy Rowerowe, HurtowniaZabawek.pl i Augustowianka. Cykl Maratonów Kresowych uzyskał w tym sezonie wsparcie Ministerstwa Sportu i Turystyki.

I dziękujemy za znakomite zdjęcia Markowi Kulikowskiemu. Galeria z Olecka jest szczególnie udana. Powstało wiele zdjęć, którymi można wygrać konkurs fotograficzny. A pamiętajmy, że zdjęcia bez specjalnej, długotrwałej obróbki specjalnymi programami, mieliśmy już kilka godzin po zakończeniu wyścigu.

Galeria zdjęć Marka Kulikowskiego

 

Film z przejazdu Półmaratonu Kacpra Kardela