Peleton Kresowe Wirtualnie E-Challenge

Razem ze Sklepami Rowerowymi Peleton, zapraszamy do zimowej rywalizacji na trenażerach multimedialnych w formule jazdy indywidualnej na czas. Zawodnicy sami mogą wybrać czas startu. Uzyskane wyniki będzie można wielokrotnie poprawiać. W naszym e-wyzwaniu będzie można wziąć udział na dowolnym trenażerze, ale tylko zawodnicy startujący na urządzeniach typu Smart & Power zostaną sklasyfikowani i powalczą o atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Sklepy Rowerowe Peleton. Czasu jest wystarczająco dużo, aby np. wypożyczyć odpowiedni sprzęt i wziąć udział.

Rywalizacja będzie odbywać się na platformie ROUVY do 20.03.2021r. (przedłużona).

 

WYNIKI-Peleton-Kresowe-Wirtualnie-E-Challenge

Uwagi do wyników można zgłaszać do 31.03.2021 na mail: wyniki@maratonykresowe.pl

 

W tym przypadku 13-tka będzie szczęśliwa. Wszystkich zawodników, którzy zostali sklasyfikowani zapraszamy do sklepu Peleton na ul. Ciołkowskiego w Białymstoku do odbioru nagród lub podanie adresu do wysyłki na adres: wyniki@maratonykresowe.pl. 

 

Do pokonania będą nasze cztery trasy przygotowane na wiosnę ubiegłego roku na potrzeby wirtualnej rywalizacji. Trzeba je pokonać w trybie „Time Trial„, a nie treningowym. Polecamy przed jazdą pobranie zapisu wideo trasy, aby mieć mieć pewność, że wyświetlanie obrazu będzie płynne.

 

Narewka: https://my.rouvy.com/virtual-routes/detail/50932

Kopna Góra: https://my.rouvy.com/virtual-routes/detail/47388

Supraśl: https://my.rouvy.com/virtual-routes/detail/48965

Mielnik: https://my.rouvy.com/virtual-routes/detail/50435

 

Warunkiem sklasyfikowania w rywalizacji jest ukończenie czterech tras i przesłanie formularza zgłoszeniowego.

 

Kategorie wiekowe:

  • Junior (M do lat 18)
  • Mężczyźni M1 (M 18-24 lata)
  • Mężczyźni M2 (M 25-34 lata)
  • Mężczyźni M3 (M 35-44 lata)
  • Mężczyźni M4 (M 45-54 lata)
  • Mężczyźni M5 (M 55+ lat)
  • Kobiety Open

Zastrzegamy sobie możliwość połączenia lub podziału kategorii wiekowych z zależności od ilości startujących. 

 

Udział w zawodach na trenażerach Peleton Kresowe Wirtualnie jest bezpłatny. Będziemy jednak wdzięczni za dobrowolne cegiełki na ten cel, które zostaną przeznaczone na rozwój przedsięwzięcia i nagrody. Konto bankowe: PL26 1600 1462 1883 1061 6000 0001. Konto do wpłat w Euro i innych walutach: BE24 9670 1843 7238


Rejestracja w serwisie Rouvy: https://my.rouvy.com/en/signup 

Lista wspieranych trenażerów jest dość długa. Można dołączyć nawet ze starym trenażerem dokupując do roweru czujnik prędkości (Speed Sensor). Rouvy przelicza moc na podstawie charakterystyki obciążenia. Po prawej stronie są linki do artykułów np. dotyczących kalibracji trenażera „How do I Calibrate the Trainer?”
https://support.rouvy.com/s/topic/0TO1t000000by5WGAQ/trainer-sensors?language=en_US

Do pobrania są dwie aplikacje na komputer lub inne urządzenie. Rouvy AR jest z tzw. rozszerzoną rzeczywistością. Na treningach pojawią się wirtualni kompani. Posiadacze zwykłych trenażerów bez pomiaru mocy powinni raczej wybrać apkę z działu ROUVY WORKOUTS https://rouvy.com/en/download

Dla nowych uczestników ROUVY oferuje 14 dniowe konto testowe. Potem trzeba wykupić abonament. Jest wiele opcji. Abonament Premium, w którym możemy założyć w sumie TRZY konta np. dla członków rodziny, kosztuje w tej chwili na 6 miesięcy około 140zł, o ile wybierzemy płatność w czeskich koronach. Miesięcznie na jedną osobę koszt w takim przypadku wyniesie 8zł. Warto na takie sytuacje posiadać konto i kartę np. TransferWise, aby mieć najlepsze kursy wymiany. Rouvy jest platformą z czeskim rodowodem.

Bądźmy FAIR! Należy ustawić rzeczywistą wagę i wzrost oraz inne wymagane dla poszczególnych urządzeń parametry np. obwód koła. Wybieramy rower szosowy.