Międzyrzec i Siemiatycze czekają…

Przed nami bardzo intensywny weekend. Już w sobotę wyścig XCT. Jazda indywidualna na czas MTB w Międzyrzecu Podlaskim zostanie rozegrana trasie wokół międzyrzeckich jeziorek. Trasa w stosunku do poprzednich lat przeszła spore zmiany. Został odwrócony kierunek przejazdu, co zmienia często doznania z jazdy. Jest też kilka zupełnie nowych odcinków. W tym wariancie trasę zaproponował Mariusz Ferens, oczywiście z drużyny MTB Huragan Międzyrzec Podlaski.

Podobnie jak to jest w przypadku wyścigów szosowych nasza jazda na czas będzie rozegrana na krótszym dystansie niż wyścigi ze startu wspólnego. Jednak można spodziewać się, że różnice czasowe będą większe, niż w przypadku wyścigów ze startu wspólnego. BLU Maraton będzie miał do pokonania dystans dwukrotnie dłuższy niż Półmaraton. W poprzednich latach dystans był taki sam. Przed wyścigiem XCT najmłodsi będą mogli wystartować w HurtowniaZabawek.pl Mikro Biciklo.

W przypadku Siemiatycz także są zmiany na trasie. Arek Dziedzia wreszcie spełnił swoje marzenie i zaprezentuje „kresowiakom” swoją ulubioną górkę. Było warto! Nadało to nowego wyrazu temu odcinkowi. Wymagało to też sporo prac „ręcznych” ze strony zawodników PGRu, czyli Podlaskiej Grupy Rowerowej. Podobnie jak udrożnienie przejazdu przez las miejski. Dzięki przyjaciele z PGRu!

Oba wyścigi będą rozegrane w pięknej, wiosennej scenerii. W lasach kwitną zawilce i przylaszczki, a drzewa owocowe są dosłownie obsypane kwiatkami. Może tego nie widać w mieście, dlatego warto z nami wyjechać w teren. 😉 Szczególnie, że zapowiada się słoneczna, wiosenna pogoda.

Dwa wyścigi w weekend, to dodatkowy wysiłek. Zawodnicy, którzy je ukończą otrzymają dodatkowe punkty do klasyfikacji generalnej. Na mecie w Siemiatyczach będzie czekał na Was także upominek w postaci wielofunkcyjnej chusty typu Buff Maratonów Kresowych. Jednak powtórzmy to wyraźnie. Otrzymają go zawodnicy, którzy UKOŃCZĄ oba wyścigi w Międzyrzecu Podlaskim i Siemiatyczach. Zatem do zobaczenia! 🙂