Gródek – 2019-05-26

Najlepszy junior Polski, zwycięzca Półmaratonu Piotr Kryński (Volkswagen Samochody Użytkowe) tak podsumował ubiegłoroczny wyścig w Gródku: „organizatorzy Maratonów Kresowych postarali się o ciekawą trasę z paroma elementami technicznymi w postaci podjazdów, belek do przeskoczenia, oraz trawersów”. W tym roku na trasie na pewno znajdą się nowe odcinki. Będzie kilka nowych górek. Może przejedziemy też kilometrowym peronem z kostki brukowej wybudowanym w środku puszczy w czasach “zimnej wojny”. Co ciekawe nie był to jedyny taki peron w środku lasu. Mamy też nadzieję, że nie będzie takiej suszy jak rok temu. 

Zapewne jednak zawodnicy zapamiętali z Gródka nie tylko sportową rywalizację. Najlepsi zawodnicy Półmaraton i Maratonu otrzymali wyjątkowe i unikatowe trofea, które przygotowane zostały przez Gminne Centrum Kultury w Gródku. Sześćdziesiąt sześć przepięknych, ręcznie malowanych dzieł sztuki z motywami kwiatowymi powstało dzięki talentowi i cierpliwości Pani Marii Mieleszko. 

Zapewne wielu z Was zapamiętało także przebojowy występ “Prymaków”. Zespół, którego liderem jest Jerzy Ostapczuk – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, poderwał publiczność do tańca. Piosenki białoruskie, ukraińskie, rosyjskie i polskie niosły się donośnie nad zalewem Zarzeczany. Oprócz Prymaków wystąpiły zespoły Kazka, Jesienny Liść, Chutar, Rozśpiewany Gródek i Śpiewaj Dusza. Wyjątkowy muzyczny prezent sprawił dla wszystkich uczestników wyścigu Andrzej Honczar, który na boso, w serwisowym fartuchu wraz z Prymakami spontanicznie zaśpiewał przejmującą pieśń „Черный ворон”. A potem jakby nigdy nic udał się z powrotem do strefy rowerowego SPA Fenwicksa. 

Dodatkowych atrakcji nie powinno zabraknąć także w tym roku, szczególnie że wyścig odbędzie się Dzień Matki. Na pewno w amfiteatrze nie zabraknie pięknych melodii “na wschodnią nutę”. Oczywiście wystartujemy ponownie  nad zalewem. Jest to idealne miejsce na wypoczynek. Przy letniej pogodzie można się tu opalać na piaszczystej plaży lub na molo. Jest również drewniana wiata do grillowania, a dzieci mogą się pobawić na placu zabaw. 

Więcej informacji wkrótce

 

Najlepsi zawodnicy poprzedniej edycji Maratonu Kresowego w Gródku

Maraton Mężczyźni

Maraton Kobiety

Półmaraton Mężczyźni

Półmaraton Kobiety
2018 1 Pinaitis Marius
2 Navasad Yauheni
3 Muśko Patryk
1 Moniuszko Marzena
2 Zinówko Aleksandra
3 Błaszczak Katarzyna
1 Kryński Piotr
2 Pomian Szymon
3 Paszko Piotr
1 Kamińska Ewelina
2 Myć Jolanta
3 Pomian Agnieszka