10.09.2017 - SUWAŁKI „Pogodne Suwałki”

Zapraszamy na wyjątkowy wyścig prowadzący przez Wigierski Park Narodowy. Trasa powinna usatysfakcjonować nawet wymagających kolarzy górskich. Tereny są jak z bajki i już mają swoją legendę. Być może to jedyna taka okazja, gdyż nie jest łatwo organizować wyścigi na terenie parków narodowych.

Od kilku lat szukaliśmy razem z drużyną MTB Suwałki możliwości zorganizowania ponownie naszego wyścigu na Suwalszczyźnie. Dzięki współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Suwałkach będzie to możliwe. Wystartujemy z należącego do OSiR Ośrodka Wypoczynkowo – Żeglarskiego w Starym Folwarku nad jeziorem Wigry. Piękne miejsce, które stworzy wspaniałą oprawę i niezwykły klimat do relaksu i wypoczynku po wyścigu, w tym aktywnego, gdyż na miejscu jest wypożyczalnia sprzętu wodnego.
 
Początek to szerokie szutry, ale już na pierwszym kilometrze mamy mamy pierwszy podjazd, więc będzie gdzie wyprzedzać i znaleźć swoje miejsce w stawce. Po wjeździe do lasu charakter trasy się zmienia. Biegnie ona przez las szlakami turystycznymi WPN. Podłoże wszędzie jest dość twarde. Poza kilkoma partiami singli wszędzie jest szeroko i da się wyprzedzać. Trasa jest interwałowa, przez co dość wymagająca. Na pewno najlepsi będą mieli gdzie powalczyć…
 
Na Suwalszczynę jedziemy na cały weekend. W sobotę odbędzie się w Szelmencie Kolarski Desant na Jesionową Górę 2017.

UWAGA: Nastąpiła zmiana terminu na 10.09.2017r. w stosunku do pierwotnych założeń kalendarzowych.

Więcej informacji wkrótce


Foto: Marek Kulikowski – Wigry 2015

Translate »
LithuaniaRussiaEnglishPoland