Wspólna jazda

Forum Maratonów Kresowych - sezon 2012

Re: Wspólna jazda

Postprzez karolbiegacz » 03 Lip 2012, 05:57

Wyścig
Dnia 17 czerwca 2012r. "2 wyścig kolarski MTB KURPIOWSKIE PIASKI" przeszedł do historii.

O "błysk szprychy" ubiegłoroczny zwycięzca Piotr Żebrowski z PTR Dojlidy Białystok przegrał pasjonujący finisz ze swoim rywalem, który zachował więcej sił na końcowych metrach wyścigu. Adam Więcko z Suwałk UKS Wygoda potrzebował aż 01:28:17 aby zwyciężyć na trudnej technicznie trasie, która liczyła 34km. Trzeci na mecie zameldował się kolega klubowy zwycięzcy z UKS Wygoda - Rafał Augustynowicz z Augustowa, który stracił do zwycięzcy ponad 4 minuty. Kolejni zawodnicy dojeżdżali do mety ze stratą ponad 6, 10, 20 minut. Ostatni zawodnik dotarł na metę po 3 godz. 8 min., a jego wytrwałość zasługuje na wielke gratulacje, bo pokonując trasę wyścigu na zwykłym rowerze (takim na zakupy) udowodnił, że jeśli ktoś bardzo chce się sprawdzić w walce z profesjonalistami, może i w taki sposób. Pokazało to jak duża rozpiętość czasowa może wystąpić na tak wymagającej trasie w terenie.
Wśród pań najlepiej z trasą poradziła sobie Aneta Maciejewska z OCT, która "dołożyła" koleżance z drużyny Marii Kamińskiej aż 31 minut i trzeciej na mecie Agacie Kocyła z Limber Przasnysz 34 minuty. Wielkie uznanie dla wszystkich pań, które pokonały ten trochę długi jak na takie warunki dystans 34km. Tych "najtwardszych" pań było tylko, a może aż pięć co pokazuje, że i panie bardzo chętnie rywalizują ramię w ramię z męskim towarzystwem.
Wyścig MINI dla dzieci ze Szkół Podstawowych na dystansie 6km okazał się nie mniej pasjonujący jak wyścig "elity" i udowodnił, że dzieci ze szkoły podstawowej bardzo chętnie wsiadają na rowery. Wyścig w terenie był dla wielu zaskoczeniem gdyż dzieci nie mające wprawy w poruszaniu się po piasku i korzeniach były trochę przestraszone trudnością trasy. Niemniej jednak wszystkie dzieciaki docierające do mety były bardzo uśmiechnięte i szczęśliwe, że udało się im dojechać.
wyniki OPEN mężczyźni:
1 119 1:28:17 M2 Adam Więcko Suwałki UKS Wygoda 1991
2 103 1:28:18 M2 Piotr Żebrowski Białystok PTR Dojlidy 1973
3 113 1:32:20 M2 Rafał Augustynowicz Ogrodniczki UKS Wygoda 1993
wyniki OPEN kobiety:
1 40 2:15:38 K2 Aneta Maciejewska Ostrołęka OCT 1972
2 92 2:46:12 K2 Maria Kamińska Nowosiedliny OCT 1960
3 93 2:49:27 K2 Agata Kocyła Przasnysz Limber 1980
wyniki MINI dziewczęta:
1 89 27:57:00 MINI Julia Kocyła Przasnysz Limber 2001
2 63 27:58:00 MINI Sara Pons Kruszewo SP10 Ostrołęka 1999
3 99 28:43:00 MINI Milena Zamielska Stara Zulicha Limber 1999
wyniki MINI chłopcy:
1 55 23:21:00 MINI Wiktor Nasiadka Ostrołęka SP 5 Ostrołęka 1999
2 107 23:23:00 MINI Wojciech Szałachowski Mrągowo MSR Mrągowo 2000
3 5 23:24:00 MINI Artur Budny Ostrołęka OCT 1999
wyniki klas. RODZINNEJ:
1 Mierzejewscy 155p
2 Kocyła 98p
3 Karczewscy 86p

Pełne wyniki zawodów w komunikacie na stronie: http://www.turystyka.moja-ostroleka.pl

Impreza
Kamianka w gminie Rzekuń przywitała rano organizatorów niezbyt gościnnie, bo zapowiadały się opady deszczu ale z biegiem godzin pogoda okazywała się coraz łaskawsza co wielu zawodników oraz setki kibiców przyjęły z uśmiechem na twarzy. Sprzyjająca aura pomogła również samej nawierzchni trasy wyścigu gdyż wcześniejsze opady deszczu utwardziły łachy piachu i dla zawodników podłoże stało się bardziej przyjazne. Gdyby tak nie było to nazwa "Kurpiowskie piaski" byłaby zapamiętana na długo przez kolarzy amatorów, którzy obawiali się zbyt dużej ilości piachu.

Start i metę wyścigu zlokalizowano przy Remizie Strażackiej wsi Kamianka. W biurze zawodów uśmiechnięte panie bardzo sprawnie przyjmowały zgłoszenia zawodników, których organizatorzy nie spodziewali się aż tak wielu, a okazało się, że ubiegłoroczny rekord frekwencji został pobity. Gospodarze Kamianki i Urzędu Gminy w Rzekuniu sprawili miłą niespodziankę kolarzom zaszczycając ich swoją obecnością a niektórzy z nich tak jak Pani sołtys Beata Kulas wystartowała na dystansie MINI aby pokazać, że po leśnych wertepach nawet niewprawiony rowerzysta poradzi sobie jeśli tylko chce.

"Droga na Ostrołękę" zagrała dla uczestników swoje przeboje, a Wojtek Dudkowski (lider zespołu) zabawiał publiczność oraz komentował zmagania zawodników na trasie.
Koło Gospodyń Wiejskich w Kamiance wystąpiło ze swoim recitalem pod tytułem "śpiewać każdy może" i wywołało wielkie pozytywne poruszenie wśród publiczności i zawodników. Krzyczano... BIS-BIS-BIS !!!
Ciasto własnych wypieków "schodziło" ze stołów jak ciepłe bułeczki. Ciasta upiekły mieszkanki Kamianki oraz żony
organizatorów.
Dekoracja i nagrody
Nikt z imprezy nie wyjechał bez nagrody. Zwycięzcy otrzymali piękne puchary a podczas losowania nagrody „nie chciały się skończyć”.

Trasa
Dzięki współpracy organizatora ze Stowarzyszeniem Rowerowym OCT zawodnicy mogli podziwiać uroki tras, które członkowie Stowarzyszenia wytyczyli. Mirek Dziurawiec, Aneta Maciejewska, Przemek Rakowski to osoby, którym należą się podziękowania za solidne przygotowanie tras. W opinii kolarzy trasy były bardzo wymagające ale i doskonale przygotowane za co wszyscy dziękują.

Uczestnicy
Wypada przytoczyć kilka opinii samych uczestników wyścigu aby odzwierciedlić atmosferę imprezy:
forum rowerowe - (serav)
"Wróciłem o 4 rano z wesela gdzie pracowałem ponad 12 godzin... ciężko było zasnąć i biłem się z myślami czy jechać czy jednak sobie odpuścić ten wyścig. Jednak o 8 rano po czterech godzinach snu decyzja: pakujemy sprzęt i ruszamy. Wyścig typu XC, cztery okrążenia, 32km więc uznałem że godzina i będę na mecie. Jakie było moje zdziwienie gdy po godzinie byłem w połowie dystansu :) Pierwsze okrążenie i moja psychika wysiadła. Zmęczenie i senność po poprzednim dniu odebrała mi wszystkie chęci do walki i dalszej jazdy. Jednak po wyprzedzeniu pierwszy zawodników i kolejnych rundach jechało mi się coraz lepiej. Trasa niesamowita, cały czas podjazdy, single tracki, znów podjazdy i tylko kilkaset metrów asfaltu by dojść do siebie, napić się z bidonu i powtórka z rozrywki. Niestety nie zapisał mi się ślad ani żadne inne dane na liczniku. Tętno miejscami skakało powyżej 170 więc całkiem ciężko było. To co mnie urzekło to puchary dla zwycięzców, inne komercyjne imprezy na finałach nie dają takich pucharów jak tutaj. Po prostu nie można było oczu oderwać od wielkości i wykonania trofeów. Co mnie dziwi to np. startowe na
komercyjnych wyścigach jest 2-3 krotnie wyższe niż było tutaj a zawodnicy otrzymują imitacje pucharów.... Do tego wspaniałe jedzenie, muzyka ....zespół jak dobrze pamiętam: "Droga na Ostrołękę" dał świetny koncert ....wspaniała uczta dla ucha !!! Ogólnie byłem Open: 12, w losowaniu nagród wygrałem kask :), poznałem bikera z Łomży...także impreza świetna :)"
SMS - (kolarz)
"Marek gratulacje za super zorganizowane kolejne zawody na bardzo wysokim poziomie. Dziękuję za bardzo fajną nagrodę trafną w samo 100-ną!!! oraz za pomoc Twojej żonie i Twoim znajomym... ! Kawa była fajnym pomysłem i inne bajery :) ... jeszcze raz dziękuję".
Telefon - (trener,kolarz)
"Serdeczne gratulacje za tak wspaniałą imprezę. Trasa super, zupa pyszna, wspaniałe ciasto, bardzo miła obsługa...
Musicie tę imprezę kontynuować, brak tylko promocji, bo wielu zawodników startujących w komercyjnych imprezach nie wie, że jest taki super wyścig MTB w gminie Rzekuń. Pozdrawiam i myślę, że do zobaczenia za rok"

Wolontariat
Nieoceniona pomoc wielu ludzi, którzy niosą pomoc innym musi być także podkreślona, bo bez wolontariuszy nie ma dobrych imprez. Harcerze pod komendą Krzysztofa Falkowskiego i Jacka Kołakowskiego, mieszkańcy Kamianki pod dyrekcją Beaty Kulas, żony organizatorów, fotografowie, którzy wspaniale uwieczniają imprezę, i wiele innych bezimiennych osób, które przyczyniają się do sukcesu organizatora to ludzie dobrych serc.

Podziękowania
Dzięki Urzędowi Gminy w Rzekuniu, który dofinansował imprezę uczestnicy mogli doświadczyć, że promocja poprzez sport jest strzałem w dziesiątkę. Władze gminy w osobach Pana wójta Stanisława Godziny, Pana Przewodniczącego Edwarda Gryczki oraz radnych gminy zasługują na wielkie podziękowania za wspieranie działań sportowych.

Wielu sponsorów, których lista jest bardzo długa postawiła także na sport i dzięki nim można było w bardzo profesjonalny sposób przeprowadzić zawody. Wszyscy sponsorzy zasługują na wspaniałe wyróżnienie lecz należy podkreślić, że jeden z nich, który bardzo prężnie wspiera kolarstwo w Polsce otrzymuje od organizatorów piątkę z plusem, gdyż pomógł w sposób szczególny w organizacji. Jest to Bank BGŻ S.A. z Panią Ewą Kaczorowską - Dyrektor oddziału w Ostrołęce.

Szczególne wyróżnienie i gorące podziękowania należą się strażakom z OSP Kamianka, bez których impreza nie mogłaby się odbyć. Znamy wielkie znaczenie Straży Pożarnej podczas imprez sportowych gdy potrzebne jest solidne zabezpieczenie trasy. Brygada strażaków pod komendą Pana Prezesa Mirosława Drabota stanęła na wysokości zadania (a nawet wyżej) gdyż przy pewnych potknięciach organizatora potrafiła wspaniale koordynować ruch pojazdów ludzi a przede wszystkim zawodników na trasie. Składamy w tym miejscu dla OSP Kamianka serdeczne wyrazy uznania i gorące podziękowania.

Na koniec chciałbym podkreślić, że moje nazwisko używane wielokrotnie podczas zawodów jako dyrektora imprezy nie może nikomu kojarzyć się tylko z jedną osobą. Pod tym nazwiskiem kryje się wielu wspaniałych ludzi, którzy nazywają się "ORGANIZATORAMI", o których to nie wszyscy uczestnicy oraz kibice wiedzą. Gdyby nie było Sławka Saja, Norberta Siemiątkowskiego, Jacka Kołakowskiego, Roberta Biedki, Pawła Maciejewskiego z "AG bez limitu Ostrołęka i okolice", Łukasza Chojnackiego z "Rzekunianki Rzekuń" oraz członków „Ostrołęka Cycling Team”, to pewne jest, że sam Karczewski nie zrobiłby tej wspaniałej imprezy. Serdecznie Wam dziękuję.

Sponsorzy imprezy:
1 AGD RTV LAMPY Janusz Zięba Ostrołęka
2 AGRO-METAL Jacek Dmochowski Ostrołęka
3 ARCO Ławy Arkadiusz Zyśk Ławy
4 BEST-OFFICE Jarosław Jakubiak Ławy
5 BGŻ S.A Ewa Kaczorowska Ostrołęka
6 ERGO Hestia Danuta Sikorska, Robert Sikorski Ostrołęka
7 Hurtownia CENTRUM Wiesław Sacharski Ostrołęka
8 IzBud Józef Liberacki Kamianka
9 Kasa Stefczyka Paweł Maciejewski Ostrołęka
10 MG Sport Grzegorz Kaczorowski Ostrołęka
11 Nadleśnictwo Ostrołęka Ostrołęka
12 Pensjonat WIOLETTA Wioletta Kryszpin Ostrołęka
13 Radny Powiatowy Piotr Liżewski Daniszewo
14 Res-Mot Tadeusz Więckowski Olszewo-Borki
15 Restauracja KWADRANS Emilia Choromańska Rzekuń
16 WORD Ostrołęka Dariusz Mierzejewski Ostrołęka
17 Jarosław Marek Szczepanek Kamianka

Do zobaczenia na 3-ciej edycji "Kurpiowskich Piasków"

Marek Karczewski
karolbiegacz
 
Posty: 49
Rejestracja: 03 Maj 2011, 07:31

Poprzednia

Wróć do Maratony Kresowe 2012

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron