Propozycje zmian na 2013

Forum Maratonów Kresowych - sezon 2012

Propozycje zmian na 2013

Postprzez mariano » 09 Paź 2012, 12:06

Wszyscy myślą o sezonie 2013, o ilości startów liczonych do generalki itd., a ja wciąż czekam na uzupełnioną generalkę z tego sezonu - o której chyba już wszyscy zapomnieli. Wiem, że już pozamiatane w tym sezonie, ale na litość boską panowie, nie tylko ja chciałbym dowiedzieć się jakie zająłem miejsce w 2012 roku. Czy będziemy wszyscy czekać jeszcze 2 tygodnie tak jak kiedyś to już bywało?
Może warto byłoby w następnym sezonie usprawnić podawanie wyników i nie czekać 7 dni na uwagi, bo jak ktoś coś ma, to niech to zgłosi, a nie zastanawia się przez tydzień. Wg mnie powinny to być 2 dni, po których wyniki powinny znaleźć się w generalce na stronie. No i warto byłoby zrobić coś, żeby dotrzymywać tych terminów bez względu na różne sytuacje. Jeżeli kresowe chcą być coraz lepsze, bardziej znane i konkurencyjne to świetnie zaprojektowane trasy, atmosfera i super ludzie nie wystarczą i należałoby robić też coś, żeby wynik rywalizacji był dostępny dla startujących jak najszybciej. Ideałem jest sms z wynikami, ale to kosztuje, więc patrzmy realnie.
Inną sprawą jest pomiar czasu, który wg mnie powinien być mierzony do setnych sekundy. Zapominając o tym, że na starcie każdemu zaczyna się pomiar czasu w tym samym momencie - nieważne czy jest się z przodu czy na końcu peletonu - to wjazd na metę powinien być mierzony precyzyjnie. W Mielniku był do setnych sekundy więc sprzęt to potrafi. Ale inne edycje mamy zmierzone do sekundy, niekiedy do dziesiątej części, co przy przeliczeniu na punkty czasami daje taką sama ilość zawodnikom którzy przyjechali blisko siebie. Czasami na mecie jest ostra walka i o wygranej decydują centymetry, i chyba każdy w takiej sytuacji chciałby mieć niewielką - ale jednak różnicę w punktach. Dlatego punkty też proponowałbym do 2 miejsc po przecinku. Przypomnę jeszcze, że w ciągu 1 sekundy przy prędkości 35 km/h rower pokonuje odleglość 9,7 metra, w ciągu 0,1 sekundy to 0,97 czyli w przybliżeniu 1m (czyli pół roweru)... dlatego ściganie się na mecie przy tak mało dokładnym pomiarze nie ma sensu - chyba że dla własnej satysfakcji.
Proponuję przemyślenie tego co napisałem na przyszły sezon.
Ostatnio edytowany przez mariano, 09 Paź 2012, 14:01, edytowano w sumie 1 raz
mariano

Re: Propozycje zmian na 2013

Postprzez tomek » 09 Paź 2012, 13:00

nie żebym się czepił ale mogłeś założyć chyba już tradycyjny wątek: propozycje zmian na następny sezon
ale jest w tym sporo racji sprzęt do pomiarów jest to może dało by się skonfigurować tak by automatycznie wysyłało wyniki na stronę i potem w razie jak ktoś by miał obiekcje zmieniać już na stronie
Image
tomek

Postprzez mesior » 09 Paź 2012, 14:08

przeciez kazdy wie dlaczego jest 7 dni na uwagi :mrgreen:
mariano dobrze prawi :!: :!: :!:
mesior

Postprzez bacik606 » 09 Paź 2012, 18:46

mariano napisał(a):Może warto byłoby w następnym sezonie usprawnić podawanie wyników i nie czekać 7 dni na uwagi, bo jak ktoś coś ma, to niech to zgłosi, a nie zastanawia się przez tydzień. Wg mnie powinny to być 2 dni, po których wyniki powinny znaleźć się w generalce na stronie. No i warto byłoby zrobić coś, żeby dotrzymywać tych terminów bez względu na różne sytuacje.

Święte słowa - popieram :)
bacik606

Postprzez tomek » 09 Paź 2012, 19:54

wyniki już na stronie
Image
tomek

Propozycja. Filmik trasa Suwałki 2012

Postprzez brojerz » 24 Paź 2012, 08:01

Po pierwsze dziękuję organizatorom za pozaregulaminowe uhonorowanie najlepszych weteranów (+60) biorących udział w Maratonach Kresowych MTB. To mły gest wobec rowerowych dziadków. Mimo że dośc rzadko brałem odział w tegorocznym ściganiu, dostrzegam, iż Maratony Kresowe to już coraz większe przedsięwzięcie i wiele wskazuje na to, że zmierzają w kierunku rzeczywiscie liczących się w Polsce zawodów crossowych. Osobiscie brakuje mi na mecie zwykłej tablicy, chociazby arkusz papieru, na której sędziowie wpisywaliby np. mazakiem kolejnośc przybycia na metę zawodników (same numery). Taka dostępna zawodnikom informacja pozwalałaby zorientowac się (nieoficjalnie), jakie się zajęło miejsce.
Tym, którzy pragną przypomniec sobie trasę tegorocznego deszczowego suwalskiego półmaratonu dedykuję filmik z mojego jesiennego przejazdu całej trasy. Wprawdzie w dniu jazdy było słonecznie, ale trasa na odcinkach polnych i leśnych, po uprzednich wielokrotnych opadach, była rozmiękła, a momentami mokra i śliska, w koncówce sporo błota, w które spadłem z roweru o godz. 12:02.55 (wg wskazań zegara kamery). Czas przejazdu - 1:30.25. (nr 389). Z nierozmiałych dla mnie powodów filmik jest na YOUTUBE dwukrotnie powtórzony. link: http://youtu.be/d_9Wv1vQnC8
brojerz

Wróć do Maratony Kresowe 2012

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość