Regulamin i jego interpretacja/ sprawy techniczne

Forum Maratonów Kresowych - sezon 2012

Regulamin i jego interpretacja/ sprawy techniczne

Postprzez tarpan73 » 25 Wrz 2012, 07:59

Mam pytanie do Orga.
Dlaczego przez cały sezon mieliśmy trzy różne teamy UKS?
W różnych maratonach zawodnicy występowali raz w UKS I, a innym razem ci sami w UKS II.
A na koniec najlepsze starty wszystkich zawodników zostały zebrane pod jednym szyldem UKS.
Po co było rozbijać UKS na różne ekipy i wprowadzać zamieszanie?
To wszystko przypomina mi polski budżet.
Na początku różne plany i podziały, a na koniec i tak okazuje się być jednym worem.
Pozdrawiam
Tomasz
tarpan73

Re: Mielnik

Postprzez mirek » 25 Wrz 2012, 10:05

tarpan73 napisał(a):Mam pytanie do Orga.
Dlaczego przez cały sezon mieliśmy trzy różne teamy UKS?
Tomasz

Pytanie do prezesa Grabka, więc chyba bezpośredni mail do UKS byłby właściwym adresem. Nie wszyscy muszą czytać forum. Przesłałem maila z zapytaniem dalej. Z tego co wiem, to miało to służyć wewnetrznej konkurencji między zawodnikami. W zgłoszeniach różnie to bywało, choćby z tego wzgledu, że trener Grabek nie zawsze był na MK. Niektórzy zawodnicy są luźno związani z UKS i nie dostali przydziału UKS 1, UKS 2...
mirek

Postprzez tarpan73 » 25 Wrz 2012, 10:51

"Zawodnik zdobywa punkty dla drużyny od momentu, gdy został do niej przyłączony." - cytat z regulaminu
Proszę o odpowiedź jak to się ma do klasyfikacji drużynowej UKS, skoro w B-stoku, Michałowie i Sokółce punkty zdobyte przez zawodników startujących w UKS I zostały wzięte do generalki i zapisane na konto UKS.
Wg regulaminu jest to chyba niedozwolone?
Równi i równiejsi?
Tomasz
tarpan73

Postprzez mirek » 25 Wrz 2012, 11:36

tarpan73 napisał(a):"Zawodnik zdobywa punkty dla drużyny od momentu, gdy został do niej przyłączony." - cytat z regulaminu
Proszę o odpowiedź jak to się ma do klasyfikacji drużynowej UKS, skoro w B-stoku, Michałowie i Sokółce punkty zdobyte przez zawodników startujących w UKS I zostały wzięte do generalki i zapisane na konto UKS.
Wg regulaminu jest to chyba niedozwolone?
Równi i równiejsi?
Tomasz

Przesłałem pytanie dalej do sedziego głównego aby to roztrzygnął. Myślę, że sprawa regulaminowo jest bardziej skomplikowana, gdyż nadal to byli zawodnicy UKS Wygoda. W drugą stronę jest dyskusyjne czy sztuczny podział UKS1, UKS2 miał podstawy regulaminowe. Przecież kto miał odpowiadać za niepełnoletnich zawodników UKS? Nie UKS1, czy UKS2 bo takich tworów formalnie nie było i nie ma.

To jest wątek o Mielniku, więc proponuję abyś założył ewentualnie oddzielny wątek poświęcony klasyfikacji generalnej, czy sprawom regulaminowym, aby nie zaśmiecać informacji zawodnikom, którzy szukają wypowiedzi o maratonie w Mielniku.
mirek

Postprzez tarpan73 » 25 Wrz 2012, 15:40

A mógłbyś przenieść naszą dyskusję do nowego wątku, bo ja nie umiem.
A poza tym zawodnicy występowali jednak w innych teamach, nawet jeśli mieli jednego sponsora.
To tak jakby Red Bull w F1 stwierdził nagle, że przydałyby się punkty Toro Rosso do klasyfikacji konstruktorów.
Też ten sam pracodawca.
tarpan73

Postprzez Jacek1980 » 25 Wrz 2012, 20:26

W 100% podzielam zdanie kolegi tarpan73.
Exel z generalką ogólną indywidualną zawiera błędy, znalazłem np taki: zawodnik na lokacie 21 ma policzone do sumy pkt wszystkie 7 startów...
Exel z generalką drużynową również zawiera błędy, drużyna Velogrodno na oficjalnej stronie w zakładce "wyniki" za maraton na Białorusi ma mniej pkt niż za ten sam maraton w zestawieniu w exelu... dziwny błąd, w związku z tym ich łączna liczba pkt różni się.
Wydaje mi się, że wyniki podawane na oficjalnej stronie w zakładce "wyniki" powinny być wynikami ostatecznymi. Nie powinno być tak, że przed każdym maratonem wrzucane są wyniki w exelu, które zawierają błędy.... to stwarza nie potrzebne zamieszanie...
Jacek1980

Re: Regulamin i jego interpretacja/ sprawy techniczne

Postprzez jawo » 25 Wrz 2012, 21:48

jeszcze jeden błąd - numeracja miejsc w elita plus dystans maraton, 2x jest miejsce 25 za to nie ma miejsca 15.
Infrastruktura drogowa powinna zachęcać ludzi do jazdy rowerem, a nie zmuszać do chodzenia z nim.
Image Image
jawo

Postprzez Hoyer » 26 Wrz 2012, 16:12

Robie Klasyfikacje Generalną dla półmaratonu ale z własnego zawzięcia. Nikt mnie nie prosił ani nie płaci. Poprostu przy wieczornym piwku sobie robie bo lubie szybko się dowiedzieć jak z punktami :)
Wiem, że robiąc taki ogromny arkusz w exelu niezle trzeba sie naprawcowac a błedy naprawdę mogą się zdarzyć. Ja opracowałem sobie formuły i to dość skomplikowane które wszystko za mnie liczą, ja tylko wprowadzam czasy i w ten sposób raczej błędy są zniwelowane. Ale się i tak zdarzają.
Co do wyników TEAMów, próbowałem robić ale wkurzyły mnie wyniki z SOPOCKIN i dałem sobie na razie spokój.
Zauwazyliście jak dużo jest pustych miejsc w generalce Teamowej? A dlaczego? bo brano pod uwagę chyba tylko te zespoły w których ukończyło przynajmniej 4 osoby wyscig....
wydaje mi się ze w regulaminie jest napisane ze zespół musi składać się z 4 osób, ale chyba nie jest nigdzie napisane że wyniki będą brane tylko pod warunkiem, że minimum 4 osoby dojadą do mety. Przecież zespół 4 osoby który będzie jeżdzil ale zawsze jednej osobie zdarzy sie defekt to by miała non stop 0 punktów.
mój zespół MORO team jest liczony tylko 2 startach, a przeciez ja sam startowalem w 8 edycjach ! dodajmy 6 razy po 450 punktow i dla zespolu uzbierałem troche punktow ale to nie jest policzone. W innych zespolach patrzylem i jest podobnie. ta klasyfikacja jest zupelnie do bani powinno sie zrobic ja od poczatku.

- W klasyfikacji drużynowej uwzględniane będą zespoły, które zgłosiły minimum czterech zawodników do cyklu.
- Klasyfikacja drużynowa jest klasyfikacją punktową opartą na indywidualnych wynikach poszczególnych maratonów. Punkty do klasyfikacji zespołowej liczone są według schematu klasyfikacji generalnej.
- Zawodnik zdobywa punkty dla drużyny od momentu, gdy został do niej przyłączony.
- Do klasyfikacji drużynowej zalicza się wyniki najlepszych, maksymalnie czterech zawodników w/g zdobytych punktów w każdym maratonie.
- Organizator zastrzega sobie prawo do weryfikacji zgłoszonego zespołu pod względem jego składu i charakteru.

Jeśli jest napisane MAKSYMALNIE 4 zawodników to oznacza to, że może z zespołu jechac 1, 2 lub 3 osoby a punkty i tak powinny być liczone. Tak więc klasyfikacje uznaje za MEGA błędną ! Ja mam zrobioną dużą cześć ale tego pdfa z sopockin to juz nie chce widzieć na oczy :)

pozdrawiam, co wy myslicie o moich wymysłach? prawde mówie czy za dużo wypiłem ?
Hoyer

Postprzez tarpan73 » 27 Wrz 2012, 10:29

Czy jest już decyzja sędziego głównego w sprawie niezgodnego z regulaminem
zaliczenia punktów zdobytych przez zawodników startujących w UKS 1 i UKS 2 drużynie UKS?
Sprawa powinna być wyjaśniona natychmiast i zgodnie z regulaminem zawodów.
Ferment wprowadzony tą sytuacją z pewnością wpłynie na uroczyste zakończenie sezonu i atmosferę w Mielniku.
A szkoda, bo stracą na tym całe MK.
W tym sezonie i w następnym.

Tomasz
tarpan73

Postprzez bacik606 » 28 Wrz 2012, 07:22

Całe to zamiszanie i "naliczanie" tych pkt. psuje dotychczasowy klimat MK i to co w nich najlepsze...
Zaczyna się niezdrowa rywalizacja i kombinowanie...
Sędziwie pownni natychmiast rozwiązać tę sytuację mając za cel dobro WSZYSTKICH zawodników, nie tylko tych z UKS... :?
Chcę w kolejnym sezonie nadal ścigać się w MK w zdrowej sportowo koleżeńskiej atmosferze, gdzie niemal wszyscy się znają i szanują :)
bacik606

Następna

Wróć do Maratony Kresowe 2012

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość