Sprzęt na maratony

Forum Maratonów Kresowych - sezon 2012

Re: Sprzęt na maratony

Postprzez trustprezes » 05 Wrz 2012, 18:12

Jesli chcesz też rower do turystyki i na długie lata to złóź, kup sobie drugi tańszy albo zostaw ten co masz a nowy będzie tylko do ścigania

popierem poza tym kolega Bartek sprzedaje piekny rower wiec możesz zakupić Jacku:) 18 cali na karbonie
trustprezes

Postprzez prezes » 06 Wrz 2012, 11:28

dater napisał(a): Na marginesie uważam, że full w naszych warunkach maratonowych to trochę przesada. Wiem jedzie się jak na kanapie, ale ta kanapa ten kilogram, dwa jest cięższa od ht. A jak popatrzę na Litwinów popierniczających u nas na sztywnych widelcach to zaczynam rozumieć o co w tym wszytskim chodzi :lol:

to że latam na kanapie lub jak mówi kumpel na przgubowcu to chyba nic złego. z drugiej strony nie ma co przesadzać z wagą skoro mój full waży niecałe 10,5 kg ( ważone wszystkie części, sam budowałem ) to wychodzi tyle co twój karbon .Rację ma niewątpliwie Bacik606 że nie ma co bać sie karbonu, jak i inni że najlepiej mieć dwa rowery. sam na maratonach użytkuję tylko fula z czystej przyjemności podróżowania, a na codzień "trenując" i dojeżdżając do pracy katuje Krossa LEVEL A6 również custom-a ale budżetowy. nie ma roweru super uniwersalnego tak jak opon. A Litwini ? hmm... czy ja waże 5 kilo z rowerem :lol: i mam licencję wyścigową, nie, ale rower to moja pasja więc nie muszę dręczyć swojego biednego ciałka żeby troche się pościgać z kuplami.
prezes

Postprzez dater » 06 Wrz 2012, 19:14

Ależ oczywiście się z Tobą zgadzam :) W swojej wypowiedzi generalizowałem, bo przeciętny full jest cięższy od sztywniaka, tak jak przeciętny facet jest cięższy od kobiety :D I to że latasz na kanapie to na pewno nic złego a wręcz czasami zazdroszczę ;)
A w tej naszej pasji połączonej że ściganiem jest tak, że albo można wyłożyć tysiąca na odchudzenie rumaka o kilogram albo można zacisnac żeby i zrzucić cztery kilo z dupy :lol: Każdy stoi przed wyborem. Ostatecznie to nogi jadą a nie sprzęt. Widziałem sprzęty za 20 kawałków, które przyjeżdżały daleko za moim starym budżetowym kellysem za półtora kafla, a mistrzem nie jestem :D
Dater także Ptaq zwany
BLU Team Refleks

ImageImage
dater

Postprzez bacik606 » 22 Wrz 2012, 18:24

To i ja zabiorę zdanie. Przesiadłem się z 26" HT na 29" - oba karbonowe, na podobnym poziomie.
29" jest lepsze na wszelkich nierównościach, korzeniach, dziurach; niemal niezauważalnie przejeżdża po piachu - tam gdzie na 26" rower machało na boki, ten jedzie jak po sznurku, prawie nie tracąc prędkości :D Na zjazdach jest bardzo stabilny ale nieznacznie tylko szybszy niż 26". I to, co podoba mi się najbardziej - utrzymywanie wysokiej prędkości na szybkich, szytrowych odcinkach - ZDECYDOWANIE łatwiejsze, odczucie podobne do jazdy na szosówce ;)
Aha, wszelkie strome, trudne do wjechania podjazdy wjeżdża się bez problemu; przód nie podrywa, nie myszkuje ale..... długie, łagodne podjazdy - tutaj jest zauważalna strata :x Bilans jednak zdecydowanie dodatni!!! Polecam :)
bacik606

Poprzednia

Wróć do Maratony Kresowe 2012

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości