Supraśl

Forum Maratonów Kresowych - sezon 2012

Re: Supraśl

Postprzez Jarro25 » 08 Wrz 2012, 18:45

Dzięki za wskazówki i cenne mapki, na pierwszym maratonie w Białymstoku trochę się pokręciliśmy przez te objazdy i zostało na tym, że samochody były na starcie.
Jarro25

Postprzez Jarro25 » 09 Wrz 2012, 19:48

Jak wrażenia po tym nie najłatwiejszym wyścigu? Większych kontrowersji chyba nie ma, trasa oznakowana dobrze (choć sam pomyliłem trasę, ale z własnej winy co kosztowało mnie 2 dodatkowe km). Ten jeden z pierwszych dużych podjazdów zostanie trochę w pamięci, reszta trasy rewelka. Supraśl musi być morderczy, ducha to można było wyzionąć pod koniec trasy.
Jarro25

Postprzez jacek.rower » 09 Wrz 2012, 20:36

Witam

Chyba się powtórzę, że zazdroszczę startującym w maratonie tak wymagającej trasy. Startuję na półmaratonie i rywalizacja przynosi coraz większe emocje, więc każdy lepszy start może zmienić klasyfikację generalną.
Gratuluję organizatorom udanej imprezy, dobrego oznakowania, miłego koncertu i dobrego jedzenia:)
Po raz pierwszy czuje niedosyt z przebiegu rywalizacji pomimo, że zająłem 2 miejsc w swojej kategorii. Część zawodników pomyliła trasę i przez to nie można było się przekonać kto jak pojechał. Zajęte miejsca i czasy tego nie oddadzą.
Moje uwagi do organizatorów:
1. Nie wyczytywanie zawodników przed starem i brak ustawienia sektorowego właściwie uniemożliwia konkurowanie z czołówką półmaratonu. Szczególnie, że wcześniej takie wyczytywanie miało miejsce. Dlatego część z nas stała po bokach na starcie czekając na wyczytanie i przesunięcie się do przodu. Gdybym wiedział, że nie będzie wyczytywania stałbym w sektorze dużo wcześniej.
2. W takiej sytuacji pomyłki trasy, jak miała miejsce w Supraślu, może warto wysłuchać wcześniej (zaprosić do wspólnej rozmowy) wszystkich zainteresowanych jednocześnie. Może to pozwoliłoby ustalić kompromis. Szkoda mi trochę tych co się niefortunnie pomylili.
Do zobaczenia w Mielniku. może znajdziecie czas na poznanie się bliżej i wspólne wspomnienia. Może pamiątkowe zdjęcie na zakończenie.
Czekam niecierpliwie na wrażenia zawodników z dystansu maraton.
jacek.rower

Postprzez spec81 » 09 Wrz 2012, 20:58

Witam!
To była moja pierwsza tego typu impreza więc nie będę się rozpisywał na temat tego co mogłoby wyglądać lepiej ze strony organizacji ponieważ nie mam jakiegokolwiek subiektywnego porównania. Generalnie impreza mi się podobała i żałuję, że tak późno w tym sezonie zdecydowałem się na start. Jeśli chodzi o trasę też nie mam porównania z innymi trasami ale podjazdy a w szczególności pierwszy przyprawił mnie o kryzys. Ogólnie jechało mi się dobrze tylko muszę koniecznie popracować nad siłą mięśniową nóg ponieważ najzwyczajniej mi jej zabrakło na podjazdach. W Mielniku mnie raczej nie będzie ale postaram się startować w przyszłym sezonie. Startowałem w półmaratonie.
spec81

Postprzez greg78 » 09 Wrz 2012, 21:22

Pierwotnie miałem jechać do Ciechanowa ( przeważnie jeżdżę w Mazovii) ale Supraśla nigdy nie opuściłem i tym razem nie żałuję - chciałem się zajechać na koniec sezonu a nie odfajkować płaski i nudny start :-)- w tym roku już raz tu byłem z Mazovią i gdyby trzeci raz był start w Supraślu to też bym przyjechał :-)
Trasa maratonu była miodzio :-)
greg78

Postprzez bacik606 » 10 Wrz 2012, 09:40

Moim skromnym zdaniem trasa w Supraślu była zdecydowanie najlepsza z dotychczasowych :D
Tylko ławeczek na mecie była za mało, żeby sobie posiedzieć, zjeść, odpocząć...
Maraton był jednak świetny i wreszcie dopisała pogoda :)
bacik606

Postprzez as70 » 10 Wrz 2012, 11:06

Tak z ciekawości spytam - kogos kto jechał Mazovię w tym roku, jak się ma poziom trudności obu tras? Bo zdaje się, przebieg tylko częściowo mógł się pokrywać. Trasa OK - wszystko dało się podjechać (co mnie bardzo irytuje na mazowieckich maratonach, że trasa w miarę łatwa ale jest zwykle kilka miejsc, że podjechać się nie da - takie szukanie trudności na siłę - a to schody, a to zwalone drzewo a to stromo i piach).
as70

Postprzez tomek » 10 Wrz 2012, 11:57

Ja jako dość doświadczony zawodnik napiszę że trasa potrafiła dać w hmmmm... nogi (nie wiem na ile to uczucie spotęgowało wesele zakończone o 4 rano :) ale tętno max pokazało wyraźnie że jest zmęczenie [200ud/s] ) trasa dała się rozgrzać by potem zaczynać subtelnie się zamęczać i odbierać siły i rzucić na kolana:) ale taki tego urok że nigdy nie wiesz co czeka za krzakiem, fotograf czy kolejny podjazd :lol: ,
podziękowania wszystkim tworzącym i jadącym za imprezę
co do ławek było dużżo trawy do siadania a że pogoda była super to nie widziałem w tym żadnej wady a wręcz urok
do zobaczenia w MIELNIKU gdzie mam nadzieje znów poczuć ogień w nogach
Image
tomek

Postprzez dater » 10 Wrz 2012, 12:23

tomek napisał(a):...ale tętno max pokazało wyraźnie że jest zmęczenie [200ud/s] )...

O rzesz ty szatanie jeden, 200 uderzeń na sekundę :shock: ... jeszcze żyjesz?? :lol:
Teraz żałuję, że twojej nalewki nie spróbowałem... takie daje efekty?? :D
Dater także Ptaq zwany
BLU Team Refleks

ImageImage
dater

Postprzez bacik606 » 10 Wrz 2012, 13:26

Trasa była zdecydowanie trudniejsza i bardziej urozmaicona od tegorocznej Mazovii i tylko w kilku miejscach się pokrywała ;)
bacik606

PoprzedniaNastępna

Wróć do Maratony Kresowe 2012

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości