Supraśl

Forum Maratonów Kresowych - sezon 2012

Supraśl

Postprzez tasiek » 29 Sie 2012, 17:20

Na stronie jest już mapka z trasą w Supraslu. Nie znalazłem jednak informacji o długości maratonu i półmaratonu. Może ktoś podać dystanse? Z góry dziekuję.
tasiek

Re: Supraśl

Postprzez jacek.rower » 01 Wrz 2012, 09:53

Szkoda, że trasa półmaratonu nie przebiega przez góry Krzemienne. Jak ktoś chciałby w niedzielę przejechać więcej kilometrów niż sam objazd trasy to zapraszam ok. 9:00 przyjadę pod Tesco. Zapraszam szczególnie amatorów, którzy mają profesjonalne podejście do amatorskiego ścigania się.
jacek.rower

Postprzez prezes » 02 Wrz 2012, 19:26

jacek.rower napisał(a):Szkoda, że trasa półmaratonu nie przebiega przez góry Krzemienne. Jak ktoś chciałby w niedzielę przejechać więcej kilometrów niż sam objazd trasy to zapraszam ok. 9:00 przyjadę pod Tesco. Zapraszam szczególnie amatorów, którzy mają profesjonalne podejście do amatorskiego ścigania się.

no, twoje podejście to na pewno jest profesjonalne. a co do trasy to jeśli się nic nie zmieni to wychodzi 56 km, ale niech was to nie zmyli.
prezes

Postprzez greg78 » 03 Wrz 2012, 17:57

Napiszcie coś więcej o trasie w Supraślu - objazd był - może ma ktoś ślad gps?
greg78

Postprzez prezes » 03 Wrz 2012, 18:09

greg78 napisał(a):Napiszcie coś więcej o trasie w Supraślu - objazd był - może ma ktoś ślad gps?

cóż, Mirek powiedział,że nas jeszcze zaskoczy i tak było. trasa bardzo urozmaicona z ogromną ilością podjazdów, zarówno krótkich i bardzo twardych jak i długich i mniej stromych. pierwsze km to szybki asfalt lekko z górki. poza tym single, przecinki, szutry ,piasek, kałuże ( małe ) wszystkiego po trochu. prawdziwe ściganie zacznie się od 35km gdzie wjedziemy w góty krzemienne ( jak dobrze pamietam ). ostatnie cztery km to równy szuter do mety. szkoda tylko że trasa półmaratonu z maratonem pokrywa się tylko w pierwszym najłatwiejszym odcinku.
pozdrawiam jacek "67"
prezes

Postprzez monii233 » 03 Wrz 2012, 18:16

Przepraszam za odejście od tematu jak by chtoś chciał klasyfikacje generalną open plus na kategorie dla panów po Suwałkach to pisać tu bądź na e-mail: monika633@op.pl
chciałam wstawić załącznik lecz zabrobnione jest

trochę pokręciłam i się udało wrzucone na dropbox prosze bardzo link https://www.dropbox.com/s/rdck12imenfujr4/Zeszyt1.xlsx
Ostatnio edytowany przez monii233 03 Wrz 2012, 20:40, edytowano w sumie 2 razy
monii233

Postprzez jacek.rower » 03 Wrz 2012, 18:55

Nie jestem przesądny, więc powiem, że pogoda na czwartek i piątek zapowiada się deszczowa. Mam nadzieję, że niedziela będzie sucha, ale jakby rzeczywiście padało przed maratonem to czas myśleć o dobrych oponach. Na początku trasy będzie odcinek w trawie i tam na objeździe było ślisko. Sporo jest korzeni, na których można stracić równowagę. Końcówka trasy przebiega przez miejsce, gdzie występują najcięższe wzniesienia w okolicach Białegostoku.
Jako zachętę powiem, że gdy pierwszy raz odkryłem krzemienne góry, byłem podekscytowany, że okolicy mamy tak "górzyste tereny". Jest tam nawet podjazd, pod który do tej pory, nie udało mi się podjechać:).
Suwałki pozostaną w mojej pamięci na długo, ale uważam że Supraśl zmęczy maratończyków jeszcze bardziej.
Na objeździe trasy w Suwałkach przejechałem 176 km, a w Supraślu 92 km. Po Suwałkach dałem jeszcze radę siedzieć z rodziną w kawiarni, a po Supraślu cały wieczór dochodziłem do siebie.
Fajnie jest jechać w tak dużej grupie jak była na objeździe. Było nas na początku, co najmniej 30 osób.
A bym zapomniał. Uwaga na zwierzęta! Na objeździe jeden z zawodników o mało nie został stratowany przez stado łani (co najmniej 6 sztuk).
jacek.rower

Postprzez greg78 » 03 Wrz 2012, 20:00

prezes napisał(a):
greg78 napisał(a):Napiszcie coś więcej o trasie w Supraślu - objazd był - może ma ktoś ślad gps?

cóż, Mirek powiedział,że nas jeszcze zaskoczy i tak było. trasa bardzo urozmaicona z ogromną ilością podjazdów, zarówno krótkich i bardzo twardych jak i długich i mniej stromych. pierwsze km to szybki asfalt lekko z górki. poza tym single, przecinki, szutry ,piasek, kałuże ( małe ) wszystkiego po trochu. prawdziwe ściganie zacznie się od 35km gdzie wjedziemy w góty krzemienne ( jak dobrze pamietam ). ostatnie cztery km to równy szuter do mety. szkoda tylko że trasa półmaratonu z maratonem pokrywa się tylko w pierwszym najłatwiejszym odcinku.
pozdrawiam jacek "67"

...szkoda- miałem nadzieję,że po Suwałkach półmaraton w Supraślu też będzie wymagający - z drugiej strony jak komuś mało to można polecieć maraton , tylko szkoda,że z opisu wynika ,że pomiędzy całym a połówką jest ogromna różnica jeśli chodzi o trudność trasy. :cry:
greg78

Postprzez l.szym » 03 Wrz 2012, 20:51

Cóż greg, po prostu wygrasz na łatwiejszej trasie ;)
l.szym

Postprzez Lukaszz » 03 Wrz 2012, 23:14

Plik ze śladem gps jest tutaj --> http://speedy.sh/ha356/objazdbialystok201209021250.gpx
Zeby zobaczyć trase na mapie, można użyć Google Earth albo wejść na strone http://www.gpsvisualizer.com/ i tam wgrać pobrany plik.
ps. trasa moze mieć 'braki w dokładności' i zaczyna się od mostu w Nowosiółkach.
Lukaszz

Następna

Wróć do Maratony Kresowe 2012

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości