SUWALKI

Forum Maratonów Kresowych - sezon 2012

SUWALKI

Postprzez krys114 » 11 Sie 2012, 23:33

Widzę ,że pojawiła się mapka z trasą maratonu,proponuję pewną zminę ," przejazd honorowy" przez miasto ulicą Kościuszki oraz Reja-okolo 4,5km,start na szutrowej drodze w kierunku cmentarzyska Jaćwingów,lasem do Prudziszek,póżniej podjazd asfaltem -1,5 km,ok 2 km polną drogą i dolączamy do trasy maratonu w Krzemiance.Wten sposób omijamy kilka ładnych km asfaltu.
krys114

Re: SUWALKI

Postprzez krys114 » 15 Sie 2012, 20:31

http://www.sports-tracker.com/#/workout ... p3nj2ht17q -mapka z propozycją zmiany początku trasy
krys114

Postprzez mirek » 16 Sie 2012, 10:37

Takiego wariantu już nawet z przyczyn formalnych nie możemy rozważać, gdyż o zgodę na imprezę występuje się 30 dni przed jej terminem. Drobne modyfikacje są możliwe, ale w tym przypadku chodziłoby o przejazd odcinkiem i potem przekraczanie drogi wojewódzkiej. Przejazd przez Potasznię ma taką zaletę, że wprawdzie po asfalcie, ale mamy dwa naprawdę solidne podjazdy w Żywej Wodzie, które ustawiają stawkę. Ilość asfaltu można zmniejszyć przejeżdżają na drugą stronę rzeki, jak to kiedyś robiliśmy. Jednak dochodzi kilka zakrętów i taki wariant wydaje mi się mniej bezpieczny.

Zapraszam na objazd trasy w niedzielę 19 sierpnia. Początek w miejscu startu maratonu Eurocamping, ul. Zarzecze 26 godz. 11:00
Ostatnio edytowany przez mirek, 17 Sie 2012, 09:05, edytowano w sumie 1 raz
mirek

Postprzez krys114 » 16 Sie 2012, 21:04

O której zbiórka ?
krys114

Postprzez tasiek » 17 Sie 2012, 14:19

Zapraszam na objazd trasy w niedzielę 19 sierpnia. Początek w miejscu startu maratonu Eurocamping, ul. Zarzecze 26 godz. 11:00

Na stronie głównej jest informacja, że start maratonu nastąpi z centrum miasta przed Urzędem Miejskim ul. A. Mickiewicza, czyli tak jak przez ostatnie lata. Na mapce zumi też jest zaznaczona ta druga lokalizacja. Gdzie zakradł się błąd?
tasiek

Postprzez mirek » 17 Sie 2012, 15:16

Aktualna informacja: start maratonu - Eurocamping, ul. Zarzecze 26. Uprości to wyjazd. Przejazd honorowy bedzie aż do Krzywólki, do wyjazdu na drogę asfaltową. Tam nastąpi zatrzymanie i dopiero start ostry. W ten sposób chcemy zwiekszyć bezpieczeństwo przejazdu przez miasto.
mirek

Postprzez tasiek » 18 Sie 2012, 17:42

Witam
Korzystając z wolnej soboty objechałem dziś wraz z żoną trasę półmaratonu. Dystans pokonaliśmy na podstawie mapki wydrukowanej ze strony głównej. Trasa jak na półmaraton jest dość długa [wyszło nam prawie 40km] i trudna. Całość pokrywa się z trasą pełnego maratonu. Myślę że wszyscy bedą zachwyceni. Trasa wiedzie przez teren bardzo pofałdowany. Górek jest mnóstwo w tym kilka dość długich podjazdów i zjazdów z predkością 60 km/h. Mi osobiście najbardziej podobały się okolice Szurpił. Znajduje się tam najbardziej "dziki" kawałek trasy biegnacy waską ścieżką nad jeziorem. Reszta to asfalt i szerokie szutry. No i meta na Szelmencie coś pieknego. Gratuluję wyboru trasy organizatorom. Zastanawiam się tylko czy wszyscy sobie z ta trasą poradzą. Chodzi mi o najmłodszych maratończyków. Chciałem zabrać mego 8 letniego syna. Chłopak jak na swoje lata nieźle śmiga, ale to chyba zbyt ciężka i niebezpieczna trasa dla takich maluchów. Pozdrawiam
tasiek

Postprzez Jarro25 » 18 Sie 2012, 20:19

Suwałki mają swój "pazur", co org pokazał rok temu. Szczerze mówiąc trasa tego maratonu dla nie jednego zawodnika będzie trudna. Wystarczy za wczesna jazda na zbyt dużym tętnie i w końcówce może zabraknąć sił. Mam nadzieje że moja nowo narodzona córa pozwoli mi :D na start na tej pewno najlepszej trasie sezonu.
Jarro25

Postprzez greg78 » 19 Sie 2012, 14:35

mirek napisał(a):Aktualna informacja: start maratonu - Eurocamping, ul. Zarzecze 26. Uprości to wyjazd. Przejazd honorowy bedzie aż do Krzywólki, do wyjazdu na drogę asfaltową. Tam nastąpi zatrzymanie i dopiero start ostry. W ten sposób chcemy zwiekszyć bezpieczeństwo przejazdu przez miasto.

Postarajcie się,żeby to był start honorowy ale nie taki jak rok temu gdzie przez miasto lecieliśmy ponad 30km/h i niestety jakiś "idiota" zafundował mi złamany obojczyk i 6 tygodni gipsu :-(
greg78

Postprzez mariano » 20 Sie 2012, 10:00

Chcę przypomnieć o uzupełnieniu wyników w "wynikach" na stronie. Jak zwykle kilka maratonów za nami a tam pustki. Może przekazać te zadanie komuś np. osobie która indywidualnie robi zestawienia dla półmaratonu? Może zgodziłaby się takie dane wprowadzać na stronę i byłoby to w końcu na bieżąco.
mariano

Następna

Wróć do Maratony Kresowe 2012

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość