Narewka

Forum Maratonów Kresowych - sezon 2012

Re: Narewka

Postprzez as70 » 15 Sie 2012, 22:44

jacek.rower napisał(a):Błoto było w trzech miejscach może łącznie jakieś 500m i ten grząski piach jakieś 500 m.

:lol: :lol: :lol:

A co do opon - to o ile dobrze podejrzałem, to chłopak, który wygrał jechał na 29er na oponach (przód i tył): WTB Vulpine 29 Race 2.1
http://www.team29er.pl/testy/143-formua ... 29-race-21

Czyli semislick. Więc to też kwestia techniki :)
as70

Postprzez lukasz_matysek » 16 Sie 2012, 06:32

Parę słów w temacie ode mnie:
Złoty medal dla Organizatorów za oznakowanie i obsadzenie trasy. Strzałki, mnóstwo taśm, straż leśna i policja, ludzie "kierunkowi", oznaczenie kilometrowe (mistrzostwo świata) - chyba korzystaliśmy z tego samego "podręcznika organizatora maratonu" :)
Zachowanie ludzi na bufetach - wzorowe. Ciśniesz a oni w locie z rozpędem podają wodę czy banana. Dosłownie poezja, aż chciało się ich odszukać potem i dziękować.
Trasa była dla mnie dość wymagająca (schwalbe rob + brak umiejętności...) jednak dawała niesamowitą satysfakcję. Przy bagnach i tym drobnym nie wiem - wodospadzie? :) - aż chciało się stanąć i robić foty :)
Posiłek regeneracyjny i koncert tych kolorowo poubieranych misiaków na koniec - super :)
Jeszcze jedna kwestia. Nagłośnienie. Chyba pierwszy raz odprawę było słychać tak dobrze.
Jak dla mnie, najlepszy maraton tego sezonu. Szczerze dziękuję Organizatorom za cały trud który w niego włożyli.
Ostatnio edytowany przez lukasz_matysek, 16 Sie 2012, 09:51, edytowano w sumie 1 raz
lukasz_matysek

Postprzez jacek.rower » 16 Sie 2012, 07:31

Szanowny kolego As70 napisałem również : "A jak będzie padać w dniach przed maratonem to będzie prawdziwa błotna przeprawa."
Pozdrawiam, a ja nie upadłem ani razu:)
jacek.rower

Postprzez trustprezes » 16 Sie 2012, 18:31

Witam wszystkich ja tez chciałem parę słów powiedzieć o wrażeniach z maratonu:

1. Prośba do osób które nie sa wysoko w klasyfikacji aby nie stawały z przodu bo przez to często sie zdarzają kolizje jesli ktoś ma mniejsze umiejętności jazdy w tłumie i z przodu stoi czołówka maratonów czyli tych ludzi którzy nie tylko przyjechali przejechac maraton dla satysfakcji ale dla wyniku również - mówie to z doswiadczenia. Trudno jest sie przebijać przez 40 osób z których ok 20 powinno stać tam gdzie stali a reszta stoi bo kto pierwszy ten lepszy, niestety trzeba słuchać Pana Grabka:) i ustawiać sie a nie wpychać - jak na Masovi jedziesz pierwszy raz stoisz na koncu stawki awans przychodzi w miarę odbytych startów i umiejętności (my po pierwszym starcie-12 sektor przeszliśmy do 6 sektora) a nie blokować osób które są wyżej w rankingu MK i z racji tego powinni stać z przodu.

2. Jeśli chodzi o trasę to wszystko było su....per tylko raz miałem problem na rozjezdzie za bufetem ale "dwie" powtarzam "dwie podwójne"!!! (wielki szacun za to) czerwone strzałki zaraz za rozjazdem rozwiały moje wątpliwości, najlepsze było jak dojechałem do M. Zimnocha i pytam jedziecie na półmataron czy maraton:) dobrze że jachali na pół:) bo bym znowu nadrobił. Najgorsze z tego wszystkiego były gałęzie które nie wiem dlaczego miały w sobie jakiś jad straszliwy bo ze dwa razy jak dostałem z liścia to myslałem ze ta rosa nie wiem woda jak to nazwac myślałem ze wyżre mi oko :P - mieliście podobnie?

3. Jeśli chodzi o poślizgi to każdy jakieś miał -drift pierwsza klasa sie trafiał czasami - moje Nobby Niki sprawowały sie OK w tych warunkach , nie zatykały się błotem ale traciłem na asfalcie, trudno coś za coś.

Troche było zamieszanie z ciepłym posiłkiem ale jak juz dotarł to taka babka ziemniaczana to najlepsza nagroda za trud włożony w przejechanie MK w Narewce i jeszcze te ogórki - chyba wszystkim smakowało:)

Mycie siebie i roweru zrywanie błotnej maseczki z twarzy i nóg, pompa strażacka to tylko dodało uroku całemu wyscigowi.

Nawet trochę sie wypogodziło na koniec:)

Ogólnie podziekowania dla organizatorów jak zawsze i wszystkim którzy znakowali trase za piekielnie dużo włożonej pracy, dla kolegi który wymyslił trasę :lol: i w ogóle dla wszystkich z obsługi, dla kolegów z trasy zarówno tych mijanych jak i tych mijających:)

pozdro dla wszystkich i do zonbaczenia w Suwałkach, oby wszystkim zdrowie dopisało

pozdrawiam
trustprezes (51)
trustprezes

Narewka

Postprzez brojerz » 16 Sie 2012, 20:50

Nie startowałem w Narewce, ale chciałbym się odnieść do uwag trustprezes-a, bo ma on rację na temat dotychczas obowiązujących zasad ustawiania się zawodnikow na starcie. Jeżeli nie wprowadza się sektorów, to tak na gorąco zgłaszam następujące propozycje do zrealizowania w następnym roku:
1. Na podstawie klasyfikacji generalnej za miniony rok przydzielać zawodnikom kolorowe naklejki na numer startowy (podobne, jak istnieją obecnie dla odróżnienia półmaratonu od maratonu). Przykładowo pierwsza trzydziestka kolor czerwony, kolejna żółty, reszta zielony ( w maratonie np. górny róg numeru startowego, w półmaratonie dolny).
2. Sędziowei na starcie ostrym, powinni przesuwać na należne miejsce ewentualnych nieuprawnionych. Oczywiście nie powinno się dopuszczać do tzw. lotnych startów ostrych i nie organizowac ich na wąskich dróżkach.
Nie piszę tych uwag z myślą o sobie, bo mi już powoli czas, ze względu na poważny wiek, rezygnować z udziału w zawodach, ale chciałbym, podobnie chyba jak organizatorzy maratonu, aby dawały one nadal satysfakcję i też w miarę sprawiedliwe warunki ścigania się.
Ile musi zawodnik włożyć dodatkowego wysiłku, aby wyprzedzić dużą liczbę zawodników, widać dokładnie na moim filmiku z Sokółki (poprzednią długą wersję wycofałem, a zamieściłem jedynie skróconą do 12 minut przez co jest ona bardziej dynamiczna). Nawet na tym skróconym filmiku widać, jak wielokrotnie musiałem zmieniac pas jazdy, w tym przez piaszczysty lub trawiasty środek drogi, jak zajeżdżano mi drogę (nieumyślnie), co zmuszało mnie do wyhamowywania. Oczywiscie kazde wyprzedzanie wiąże się na ogół ze zmianą rytmu jazdy. Gdy jest tego bardzo dużo, to zawodnik traci dodatkowo sporo sił. Dla mnie nie jest to tak ważne i bardzo istotne, ale dla młodych zawodników, takie wymuszone sytuacją startową (wyjsciową) tracenie sił, czasu i miejsca na mecie nieco wypacza końcowe wyniki sportowej rywalizacji.
Dla zainteresowanych podaje link do skróconej wersji mojego filmiku: http://youtu.be/VkLpUH3Vzeg
brojerz

Postprzez Hoyer » 16 Sie 2012, 21:09

Klasyfikacja Generalna Półmaratonu w Exelu

http://chomikuj.pl/hoyer09/025+Klasyfik ... 51495.xlsx

jak cosik nie tak pisac na hoyer09@gmail.com
Hoyer

Postprzez as70 » 16 Sie 2012, 23:40

jacek.rower napisał(a):"A jak będzie padać w dniach przed maratonem to będzie prawdziwa błotna przeprawa."
Pozdrawiam, a ja nie upadłem ani razu:)

OK - mi akurat błoto przypadło do gustu, bo dobrze po nim się jechało :) Nie upadłbym ani razu, gdybym ..nie upadł. Jechałem w dwójkę "na kole" szerokim, równym szutrem. Pan prowadzący chyba za późno zauważył, iż jest skręt w boczną ścieżkę i dał po hamulcach. Skończyło się to moją wywrotką (poza obtarciem kolana i jakimś sińcem nic się nie stało)i złamaną kierownicą (karobon). Od połowy trasy jechałem bez przedniego hamulca i z niepewnym chwytem. Nie mam jakichś specjalnych pretensji - jazda na kole to zawsze jakieś ryzyko. Ale można bardziej uważać i brać pod uwagę, iż ktoś za nami jedzie. Na prostym, szybkim, łatwym fragmencie można założyć, iż jadący przed nami nie będzie wykonywał nieprzewidzianych manewrów. Co innego na jakimś błocie, gdy jadący przed nami może zrobić wszystko.
as70

Postprzez OlaW » 19 Sie 2012, 15:04

czy już wszystkie zdjęcia zostały zamieszczone na forum? bo wydawało mi się, że jeszcze jedna pani robiła zdjęcia na wyjeździe z lasu w dość szeroki szuter, niestety nie wiem na którym km,ale kilkoro ludzi tam na trasie stało.
Pozdrawiam
Ola
OlaW

Postprzez jaroslawj » 20 Sie 2012, 23:09

Przepraszam, że to tyle trwało. Warunki pogodowe trudne więc i jakość zdjęć ...
https://picasaweb.google.com/117945378945564451804/20120815NAREWKA?authuser=0&authkey=Gv1sRgCKC_w7K0hu_CMA&feat=directlink
jaroslawj

Postprzez kazukiPL » 22 Sie 2012, 21:21

jaroslawj, poproszę fotę nr. 63 w większej rozdzielczości na maila: kazukiPL@hotmail.com
pozdrawiam!
kazukiPL

Poprzednia

Wróć do Maratony Kresowe 2012

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość