Narewka

Forum Maratonów Kresowych - sezon 2012

Narewka

Postprzez jacek.rower » 10 Sie 2012, 07:22

Mam pytanie czy będzie objazd trasy i znakowanie jej w najbliższy weekend. Jak pogoda nie zawiedzie to mógłbym pomóc.
jacek.rower

Re: Narewka

Postprzez mirek » 10 Sie 2012, 12:24

Objazd połączony ze znakowaniem - startujemy w na stadionie w Narewce o godz. 11:00 w niedzielę 12 sierpnia. Tempo będzie w związku z tym wolne. Pomoc jak zawsze bardzo miele widziana! :-) Potrzebny będzie plecak na wożenie strzałek, itp
mirek

Postprzez trustprezes » 10 Sie 2012, 18:54

Cześć

Jak będzie znośna pogoda to pojawie się z kolegą na objeździe
Plecak tez sie znajdzie:)

t.s-51
trustprezes

Postprzez jacek.rower » 11 Sie 2012, 13:33

Jak nie będzie padało, to zamierzam jechać z Białego rowerem. Zapraszam kolaży żądnych przygód. Wyjeżdżam z Jurowiec 7:30 i przytrzymam się przy Tesco ok. 8:00. Jak ktoś chce to proszę o sms 517 374 913. Czasem warto przejechać, razem z trasą maratonu ok. 200 km. Może być ciekawie, ale im więcej nas tym lepiej, a i samotna wycieczka przyda się do przemyślenia sensu swojego istnienia.
jacek.rower

Postprzez Hoyer » 12 Sie 2012, 20:24

Czy po objezdzie trasy moze ktos napisac jak wyglada trasa w sensie podloza? ilosc kaluz blota piasku czy szutrow, a nawet zarosnietych drog lesnych.
i jeszcze jedna prosba czy ktos moze posiada mapke z poprzedniego roku z NAREWKI ? chcialbym porownac z ciekawosci :)
Hoyer

Postprzez dater » 12 Sie 2012, 20:37

Mapa jak mapa... ale maratonowych śladów gps ci u mnie dostatek :)

http://www.gpsies.com/map.do?fileId=cprxidfsbtyvakef

Oczywiście maratonu pełnego ;) połówek nie robię :lol:
Dater także Ptaq zwany
BLU Team Refleks

ImageImage
dater

Postprzez muczyn.rafal » 13 Sie 2012, 06:49

Ładnie proszę :) czy może ktoś kto przejechał trasę przy oznaczaniu może napisać czego się spodziewać ? Będę wdzięczny za wszelki informacje, z góry dziekuje.
muczyn.rafal

Postprzez jacek.rower » 13 Sie 2012, 08:02

Witam
Moje uwagi po objeździe trasy w Narewce są następujące. Myślałem po opowiadaniach innych zawodników, że trasa będzie łatwa i prosta, ale miło się zaskoczyłem. Trasa rzeczywiście jest płaska i raczej będzie to szybki maraton, ale jest kilka perełek na trasie szczególnie długiego maratonu. Będziemy jechać przez miejsca normalnie niedostępne dla turystów na rowerach i będzie wiele ładnych widoków (tylko trzeba je dostrzec). Osiemdziesiąt procent trasy to szutry po których szybko przemkniemy, ale jest kilka odcinków, zalanych mocno przez wodę i tam będzie gęste błoto. Jak ktoś będzie próbował ominąć ten odcinek to zauważy, że dookoła jest jeszcze gorzej sama woda i tyle że ukryta w trawie. Możecie się liczyć z mokrymi butami, a jak ktoś tam stanie to powinno być wesoło :). Jest odcinek nowo nasypanej drogi żwirowej i tam jest bardzo grząsko, to chyba gorsze niż sypki piach. I trzeba jeszcze uważać na łąkach jechać środkiem pomiedzy koleinami, bo w koleinach jest dużo wody i błota. Sprawdziłem jedną koleinę i zanurzyłem rower po osie :). Ten odcinek będzie tylko dla maratonu. Na pocieszenie będzie prosty odcinek aswaltu, dla półmaratończyków to chyba odrobinę ulgi :). Dla tych kilkunastu "błotnych pułapek" lepsze były by bardziej terenowe opony, ale większość to szutry więc sami decydujcie. Ja mam opony continental race king 2.2 o były całe zaklejone w błocie i na trawach było bardzo ślisko. A jak będzie padać w dniach przed maratonem to będzie prawdziwa błotna przeprawa.

A poza tym zachęcam do pomocy w znakowaniu i później zdejmowaniu oznaczeń. My zaczęliśmy ok 11:30 (było 6 osób), a skończyliśmy ok. 19. Ja w domu byłem o 23, a niektórzy jeszcze później. Choć raz przyjedźcie do pomocy, może zrozumiecie, gdzie tkwi trudność w dobrym oznakowaniu trasy. Mam nadzieję, że tym razem będzie wzorowo.Trasa maratonu to 66 km, a półmaratonu to chyba 33 km. niedaleko od mety jest miła restauracja więc można po maratonie tam spędzić czas z ukochaną (ilość miejsc ograniczona:) ). Dla osób dojeżdżających z daleka proponuję zostać w Narewce dłużej, lub przyjechać wcześniej i wybrać się do pobliskiej Białowieży lub podziwiać okoliczne wioski. Ja po raz pierwszy widziałem ładną młodą kobietę robiącą na drutach jakiś sweterek na skraju drogi :).

Do zobaczenia na starcie.
jacek.rower

Postprzez as70 » 13 Sie 2012, 10:26

Czy da się maraton przejechać przełajówką? Tzn. największą przeszkodą byłby piach i korzenie czy zbyt dużo trawiastych odcinków - bo błoto jest OK.
as70

Postprzez mesior » 13 Sie 2012, 13:19

te trawiaste bagno to i w tamtym roku bylo, jak ktos sie zatrzymal to troche pozamiatane :D
mesior

Następna

Wróć do Maratony Kresowe 2012

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości