Sokółka

Forum Maratonów Kresowych - sezon 2012

Re: Sokółka

Postprzez mirek » 06 Sie 2012, 13:45

Na powyższym zdjęciu wygląda jakby zawodnicy mieli dylemat prosto w lewo, czy prosto w prawo... :-)

Wczoraj zrobiliśmy start ostry lotny po przejechaniu torów i zakrętów, na prostym odcinku prowadzącym lekko pod górę. Nie było potrzeby zatrzymywania grupy. Kraksa zdarzyła się na odcinku przejazdu honorowego. Bez względu na rodzaj startu, przejazd na tym odcinku odbywałby się w ten sam sposób. Niestety niektórym zawodnikom puszczają nerwy. Przepchnięcie się o kilka pozycji i kilka metrów nic nie daje na trasie liczacej 30km, czy 60km. Trasa była szeroka i dawała możliwości wyprzedzania.
mirek

Postprzez jacek.rower » 06 Sie 2012, 15:46

Witam

Składam również podziękowania dla organizatorów za udany maraton. Startuję w mini i z maratonu na maraton zauważyłem poprawę swojej formy:). Trasa w Sokółce wydawała mi się za płaska, ale za to widoki były ładne. Ja niestety wpatrzony w koło swoich przeciwników nie miałem możliwości podziwiania trasy.
Dotychczasowe straty nauczyły mnie, że przejechanie wcześniejsze trasy, a przynajmniej jej końca pomaga początkującemu zawodnikowi. W Sokółce objechałem początek 4 km i koniec 3 km. Pobłądziłem w pobliżu kładki, ale w trakcie wyścigu wiedziałem, że czeka mnie trzęsawka :) i ten ukryty mostek. Miałem to szczęście, że moi rywale pobłądzili w końcówce, a ja, ponieważ dojechałem w to miejsce przedostatni to na kładce znalazłem się drugi i do mety dojechałem w czołówce. Ja również uważam, że to miejsce powinno być lepiej oznaczone. Nie winię organizatorów bo pewnie poraz kolejny komuś przeszkadzała taśma, która tam podobno była.
Plusy maratonu w Sokółce:
-ładne miejsce,
-dobre zaopatrzenie w wodę i te kojące arbuzy:),
Minusy:
-wzorem Chełma brakowało mi przywitania przez władze miasta (ten hejnał z Chełma to było coś godnego naśladowania),
-szkoda, że osoby wyczytywane przed startem nie stają w oddzielnym sektorze (były to bonus dla tych co wypracowali sobie lepszy start).
Podsumowując stawiam maraton w Sokółce na przedostatnim miejscu, ostatnia jest Łomża. A na prowadzeniu w moim rankingu jest Chełm. Poza tym polecam wszystkim amatorom jak ja startowanie w maratonach kresowych, bo to wciąga niestety :) Ktoś kto lubi rowery jak ja, znajdzie na każdym etapie maratonów coś ciekawego.
Pozdrawiam rywali
Jacek nr 243
jacek.rower

Postprzez Bruce95 » 08 Sie 2012, 13:13

Witam

Na początek uwaga dotycząca wszystkich maratonów z startem honorowym: Myślę że skoro już ustawiamy czołówkę z przodu to ona powinna tam pozostać przy starcie ostrym, bo co mi z tego że mnie wyczytali kiedy nie mogłem już się dopchać na czoło, a nawet gdyby mi się to udało to i tak musiałbym gonić na trasie honorowej żeby nie zostać wyprzedzonym. Może powinno się ustawić czołówkę przed startem ostrym? Rozwiązałoby to kwestię ścigania się na honorówce.
Poza tym mankamentem no i tą felerną kładką był to dobrze zorganizowany maraton, owoców i ciasta dla nikogo nie zabrakło.

Pozdrawiam Maciek
Bruce95

Postprzez mesior » 08 Sie 2012, 14:20

No to troche boli, tez zostalem wyczytany, i zanim zaczelo sie sciganie, mialem przed soba juz 4x wiecej ludzi, szkoda, ze na honorowym trzeba walczyc o przyznana pozycje.

Druga sprawa, w sumie nigdy tego wczesniej nie doswiadczylem, ale na finishu mialem naprawde ostra walke, ostatnie 200m jechalem dosc szybko (nie wiem ile dokladnie, ale na pewno ponad 40km/h), i jeszcze przed wjechaniem na mete widzialem, ze za nia jest ciasno. Z tylu nagle poczulem uderzenie i huk, okazalo sie, ze to kolega z Bialorusi uderzyl mi w kolo w walce o finish, przy tej predkosci gleba zaowocowala latajacymi rogami z jego karbonowej kierownicy, nie wiem co tam jeszcze mu sie stalo, ale calkiem niezle sie potlukl(a rower wygladal nieciekawie). Naprawde calej sytuacji nie pamietam dokladnie, wiec nie wiem co bylo tego przyczyna... czy to, ze od razu po przekroczeniu mety musialem przestac pedalowac(hamowac zaczalem dopiero po tym jak on we mnie uderzyl - przynajmniej tak mi sie zdaje), bo bym przywalil w ludzi ktorzy byli na przeciwko... czy to byla jego nieostroznosc... W kazdym razie, meta powinna byc tak zrobiona, ze jak czlowiek wpada tam ponad 40km/h(a sa tacy co pewnie znacznie szybciej wbijaja) to nie musi od razu hamowac w obawie o przywalenie w przechodzacego czlowieka. Z 50m chociaz na wyhamowanie by sie przydalo(oczywiscie w takich suwalkach tak wcale byc nie musi, jak finish jest na szelmencie).

Cala reszta naprawde ekstra, jak to na kresowych :mrgreen:
Tym razem zdazylem na arbuza, chociaz z tego co widzialem nie zabraklo nikomu ;)

15m rozgrzanego smierdzacego rozkladajaca sie zielenina blota mozna bylo pominac, nawet kosztem finishu ktory tak naprawde byl ciasny i niebezpieczny, tak samo jak "techniczny" mostek przed ostatnie prosta, gdzie wiadomo, ze kazdy walczy jak moze.
mesior

Postprzez czikos » 08 Sie 2012, 22:07

Image
Image
Proszę bardzo :D
czikos

Postprzez bacik606 » 09 Sie 2012, 07:01

mesior napisał(a):W kazdym razie, meta powinna byc tak zrobiona, ze jak czlowiek wpada tam ponad 40km/h(a sa tacy co pewnie znacznie szybciej wbijaja) to nie musi od razu hamowac w obawie o przywalenie w przechodzacego czlowieka. Z 50m chociaz na wyhamowanie by sie przydalo(oczywiscie w takich suwalkach tak wcale byc nie musi, jak finish jest na szelmencie).

Zgadzam się, przydałby się odcinek choćby 50m na wyhamowanie po niekiedy szybkich finiszach, których na płaskich trasach nie da się uniknąć ;)
bacik606

Postprzez Hoyer09 » 09 Sie 2012, 08:42

no Adam znalazles nowy sposob na podroz z Rowerem na kolanach :) a ja zawsze mialem problem zapakowac swojego w bagaznik :p:p
Hoyer09

Postprzez muczyn.rafal » 09 Sie 2012, 18:56

Ogólnie rzecz biorąc wyścig super.
Dwie małe uwagi:
- fragment na bagnie to lekka niedoróbka, ja miałem szczęście bo przed startem widziałem mostek i przypomniałem go sobie jak tam dojechałem. Zresztą zawołałem kilku ludzi którzy go przejechali :)
- na mecie kompletny brak miejsca na wychamowanie, wyścig w Michałowie może być przykładem dla wszystkich.

Podsumowując super wyścig, super zabawa i wielkie dzięki że chce się Wam je organizować, oby więcej takich pasjonatów :)
muczyn.rafal

Postprzez dater » 09 Sie 2012, 20:34

Hoyer09 napisał(a):no Adam znalazles nowy sposob na podroz z Rowerem na kolanach :) a ja zawsze mialem problem zapakowac swojego w bagaznik :p:p

Z rowerem?? Z dwoma rowerami!!! :lol:
Dater także Ptaq zwany
BLU Team Refleks

ImageImage
dater

Zdjęcia z Sokółki

Postprzez brojerz » 11 Sie 2012, 17:06

Tych, którzy nie wiedzą, informuję że dość przypadkowo na stronie interetowej www.sokolka-powiat.pl znalazłem informację o sokólskim maratonie oraz poniżej tekstu odnośniki "zdjęcia" (trzykrotnie), z których każdy prowadzi do linków (Picassa) z dużą liczbą zdjęć związanych z maratonem, w tym z trasy.
brojerz

Poprzednia

Wróć do Maratony Kresowe 2012

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość