Michałowo- zdjęcia, wrażenia i komentarze

Forum Maratonów Kresowych - sezon 2012

Re: Michałowo- zdjęcia, wrażenia i komentarze

Postprzez Hoyer » 04 Cze 2012, 10:25

Dobre trzeba chwalić !
Trasa jak dla mnie super chociaż tylko Półmaraton jechałem. Uwielbiam właśnie tego typu trasy bo koło Czarnej B i Supraśla na podobnych trenuję.
Oznakowanie bardzo dobre, strzałki zakrzywione nawet jesli ktoś przestawił powodowały PYTANIE w głowie co jest? a raz pod koniec tak mi sie zdarzyło że niebieska inaczej a czerwona inaczej :) Ale pojechałem dobrze i kilkanaście metrów dalej było powtorzenie prawidłowe:) Tak powinno być. Słyszałem, ze ktoś się zgubił..... może ktoś opowie?
Maraton w całości na 5, ale nie podobał mi się start, przeciskanie się między tymi betonowymi słupkami, pomijam fakt, że przede mna staneło dużo ludzi którzy w klasyfikacji byli za mną i musiałem sie przeciskać do pierwszego szutru przez nich. Przez to wszystko jak dogoniłem czołowkę to tetno miałem 198, blisko stan przed zawałowy i juz nie miałem tyle sił by utrzymac się za nimi ( a serce to w plecach czułem :P:P ) Czy ja naprawdę muszę się pchac na chama do przodu by zając dobre miejsce na starcie czy w koncu kiedys ktos tego dopilnuje zeby przede mna dzieci nie stały ?

p.s. czy ktoś ma zdjęcia z kraksy na mecie gdy wpadłem na juz stojącego zawodnika? jakim cudem nic sie nie stało to ja nie wiem, ale ogólnie to nic nie pamietam tak szybko sie zdarzyło :) "333"

p.s. 2. Wspaniale jest dogonić MARATON i wyprzedzać z niego ludzi, takie jest pierwsze wrażenie, ale pózniej się okazuje, że niektorzy pod górki, wąskie ściezki spowalniaja Twoje tempo i juz nie jest tak wesoło. Wydaje mi się ze na Innych maratonach były większe różnice między startem Maratonu i Półmaratonu:)
Hoyer

Postprzez Sanchez » 04 Cze 2012, 11:28

To fakt. Ktoś pod koniec próbował zamieszać w oznakowaniu. Sam jak dojechałem do wspomnianego miejsca to pierwsze co mi przyszło do głowy to było "WTF?!". Po pierwsze nie przypominałem sobie żebyśmy tak wieszali, a po drugie żadne z prostych strzałek nie były powieszone tak żeby miały zmieniać kierunek. Chwila konsternacji i pojechałem prosto jak trzeba było.
W mojej ocenie nowy system znakowania zakrętów jest genialny w swojej prostocie. Dodatkowo na moje oko zakręty wiszące poziomo można powiesić praktycznie wszędzie tam gdzie ma się właśnie nie jechać, bo ta strzałka skręcająca w dół aż krzyczy "Nie jedź dalej, skręcaj, zawracaj" :D

Trasa wymagająca i wymiatająca. Nie było łatwo, ale myślę ze każdy z jakimś sensownym przygotowaniem mógł sobie poradzić z tymi wszystkimi podjazdami i dzikimi zjazdami.
#380 (dawniej #270)
Sanchez

Postprzez Paweł Kosiorek » 04 Cze 2012, 13:39

Kilka fotek. Półmaraton przy wjeździe na asfalt jakiś kilometr przed metą i maraton na zjeździe z tegoż asfaltu.
https://plus.google.com/photos/104151169277404551468/albums/5750045823090337761
Image
Paweł Kosiorek

Postprzez trustprezes » 04 Cze 2012, 13:47

Moje zdanie na temat startu jest takie że trzeba pierwsza trzydziestkę ustawiać z przodu - i o to powinni zadbać organizatorzy (Panie Mirku liczymy na Pana i Pana Wiesława w tej sprawie), bo zarówno maraton jak i półmaraton powinien miec taki ustawienie, a tu wychodzi że ludzie stają z przodu całkiem zieloni a zawodnicy którzy już troche pedałowali na MK sa z tyłu i zaczyna sie gonitwa (dawno tak długo nie goniłem pierwszej zawodniczki z kat. kobiecej jak w Michałowie) za czołówka która jest już hen w oddali.

Bardzo będę wdzięczny (myślę że pozostali zawodnicy również) o formalne uregulowanie tej kwestii, sektor 1 - miejsca od 1-30, sektor 2 31- do końca, chyba że jest inny pomysł na to, bo już na starcie była strata duza do czołówki właśnie przez takie ustawienie.

pozdrawiam

t.s.
trustprezes

Postprzez emuv » 04 Cze 2012, 15:19

tomek napisał(a):sory za to że odbiegam dalej od tematu:) różnica podjazdów jest ale ile w Suwałkach jedziesz ich po asfaltach i ubitych ścieżkach a ile po wiecznych piachach i przełajowych ścieżkach z wzorowo wystającymi korzeniami? W Suwałkach trudność polega na ilości i czasem na długości podjazdu a tu było i długo i technicznie czyli MTB .

Może coś w tym jest, są takie miejsca na Suwalszczyźnie tylko najprawdopodobniej zbyt niebezpieczne do przeprowadzania maratonu (np. wschodni brzeg jeziora Hańcza). Aczkolwiek podjazd pod Smolnikami z ostatniego maratonu bez techniki jest trudny do pokonania, gdyż boksuje się koło ;) w razie czego pw, żeby nie robić bałaganu.
emuv

Postprzez greg78 » 04 Cze 2012, 18:21

Powiem tak - z takim budżetem to jest mistrzostwo świata!!! - inni "wielcy" organizatorzy powinni sie od Was uczyć - chyba na stałe przeniosę sie z płaskiej i nudnej Mazovii :-)
greg78

Postprzez jacek.rower » 04 Cze 2012, 20:24

Ja również przyłączam się do grona zadowolonych uczestników maratonu.
Podziękowania również dla całej ekipy organizatorów, szczególnie dla osób na bufetach i pilnujących trasy. W końcu to ciężkie zadanie.
Jestem amatorem przez duże A, ale czym trudniej to lepiej wspominam trasę. Startowałem w mini i mam niedosyt, że nie jechałem maratonu bo tam były fajne podjazdy (przejechałem na treningu połowę tej dużej trasy). Trasa dobrze oznaczona, a że przejechałem ją wcześniej dwa razy to nie miałem najmniejszych problemów z jadą. Polecam metodę przyjechania skoro świt i objechania przynajmniej ostatnich 10 km trasy. W Augustowie pomogło mi to w walce na końcówce bo wiedziałem, że koniec bliski:) A w Michałowie wiedziałem gdzie jest ostatni stromy podjazd na mini i tam dałem z siebie wszystko dzięki czemu odskoczyłem trochę rywalom, bo potem było trochę w dół i można było odpocząć.
Zaskoczeniem było tak wile osób w tak nieciekawą na początku pogodę.
Najlepsze było również jedzenie jak z dotychczasowych maratonów:)
Tylko brakowało mi nagłośnienia w stronę startujących bo nie słychać komentarzy przed startem. I ustawienia zawodników wobec osiągnięć.
jacek.rower

Postprzez Hoyer » 05 Cze 2012, 07:33

Wstępne wyniki generalne :)
p.s. sam znalazłem w nich dzisiaj 2 błędy bo dwie te same osoby były zapisane w różny sposób, więc jeśli znajdziecie błedy piszcie :)

Półmaraton

http://chomikuj.pl/Hoyer/Dokumenty/011+ ... 95317.xlsx
Hoyer

Postprzez Jarro25 » 05 Cze 2012, 19:47

Wszystko rewelka, tylko żebym nie zgiął łańcucha... Ale mam nauczkę żeby nie zmieniać pod obciążeniem. Staram się porównać stopień trudności do Białegostoku, ale jakoś mam problem z tym. Trochę się umęczyłem w niedziele, nawet powiedziałbym więcej niż na pierwszym maratonie. Czekam z niecierpliwością na foty z trasy, parę fotografów było. Ale Michałowo rewelacja, pogoda, trasa, miejsca. Jak dobrze że nie ma więcej startujących, nie ma tłoku i po tych kilkunastu pierwszych km jedzie się równo na swoim poziomie. Wielki SZACUN Wszystkim, którzy dołożyli się do organizacji.
Jarro25

PoprzedniaNastępna

Wróć do Maratony Kresowe 2012

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość