Michałowo- zdjęcia, wrażenia i komentarze

Forum Maratonów Kresowych - sezon 2012

Michałowo- zdjęcia, wrażenia i komentarze

Postprzez tomek » 03 Cze 2012, 18:33

To zacznę i napiszę krótko: BRAWO!!! trasa ciekawa wymagająca miejscami zaskakująca; rywalizacja na coraz wyższym poziomie ale nadal z miłą atmosferką ; posiłek smaczny i jak najbardziej odpowiedni po maratonie:) oznaczenie 5 (trzeba se zostawić ten zapas na jeszcze lepsze :lol: ) pogoda jak zawsze dopisała
Ale by nie było tyle słodkiego niestety są sprawy nie zależne do końca od orga. ale wchodzące w skład imprezy czyli chipy przed startem podczas sprawdzania okazało się że około połowa nie łapała nie wiem jak potem odczyty na trasie :idea: i nie chodzi o to że za blisko kierownicy czy coś podobnego, byłem świadkiem jak kilku zawodników zdjęło chip i panowie z obsługi machali nimi przed "radarami" a one ich nie widziały. ale na szczęście sędziowie byli przygotowani i mieli długopisy i zapisywali kolejność
Image
tomek

Re: Michałowo- zdjęcia, wrażenia i komentarze

Postprzez bacik606 » 03 Cze 2012, 19:21

Trasa rewelacyjna, żadnych problemów z oznaczeniem - pełen profesjonalizm, oby tak dalej :D
A tak na marginesie, niektóre podjazdy zdawały się nie kończyć! Trasa w Michałowie jest moim zdaniem zaraz po Suwalskiej najciekawsza :)
bacik606

Postprzez tomek » 03 Cze 2012, 19:38

Suwałki nie są takie ciekawie u mnie jest inna kolejność Łomża na równi z Michałowem długo nic potem gdzieś reszta która ma ciekawe i mniej ciekawe części ale nie byłem na kilku nowych edycjach typu Chełm czy Narewka ale pierwsza 2 jest dla mnie nr1 bo start to start a potem tylko ściganie i mona ale nie monotoniczna jazda, Suwałki tracą dużo przez ilość asfaltu który dal mnie jest elementem zbędnym (no chyba że przejazd honorowy)
Pominę tu Białoruś gdzie jest ciekawie ale nie tylko na trasie bo to całkiem inny typ imprezy bardziej integracyjny (i nie chodzi tu o nawadnianie grożące odwodnieniem) kto wie o czym piszę
Image
tomek

Postprzez piterd3 » 03 Cze 2012, 20:08

Trochę fotek https://plus.google.com/photos/10757818 ... 5769511537 jest bałagan ale są zdjęcia z pudła i otoczenie :D czyli wszystko co zostało zarejestrowane w moim aparacie .Pozdrawiam i do zobaczenia w Łomży :D
piterd3

Postprzez emuv » 03 Cze 2012, 20:13

@tomek
Miejmy nadzieje, że w tym roku będzie też woda niegazowana ;)
Ja obstaje jednak przy Suwałkach, mimo asfaltów. Dzisiejszy maraton około 750 m przewyższenia, suwalski około 950.
emuv

Postprzez lukasz_matysek » 04 Cze 2012, 07:52

Trasa była jak dla mnie, bardzo wymagająca. Organizacja - wspaniała, a nowa metoda znakowania nie wprowadziła w błąd ani razu. Tak trzymać :)

@Piterd, czemu dopiero w Łomży? Zapraszamy do Chełma :)
lukasz_matysek

Postprzez mariano » 04 Cze 2012, 08:03

Muszę powiedzieć, że trasa była jeszcze lepsza niż w tamtym roku. Świetnie poprowadzona, z dużą ilością "niekończących się" podjazdów i co ważne super oznakowana. Myślę, że zmiana sposobu stawiania strzałek na zakrętach i poziome w miejscu skrętu zdało egzamin na 100%. Nie bez znaczenia jest też ilość powieszonych strzałek - tu było pod tym względem "na bogato" i myślę, że to też zniechęca dowcipnisiów od przestawiania kierunku.
Ogólnie świetny maraton i myślę, że trasa z Michałowa urasta do rangi kultowej.
mariano

Postprzez tomek » 04 Cze 2012, 08:17

sory za to że odbiegam dalej od tematu:) różnica podjazdów jest ale ile w Suwałkach jedziesz ich po asfaltach i ubitych ścieżkach a ile po wiecznych piachach i przełajowych ścieżkach z wzorowo wystającymi korzeniami? W Suwałkach trudność polega na ilości i czasem na długości podjazdu a tu było i długo i technicznie czyli MTB .
a wracając do tematu dzięki za pierwsze fotki:) i kolejne brawa dla Orga za wyniki już o poranku wraz z punktacją :)
Image
tomek

Postprzez mirek » 04 Cze 2012, 08:55

Było majstrowanie przy strzałkach na ostatnich kilometrach przed metą. Odcinek ten był znakowany w sobotę po południu. Kilka strzałek prostych zostało odwróconych aby skierować w bok w jakąś przecinkę. W czasie porannego objazdu ekipa braci Kryszeniów poprawiła to. Jednak myślę. że na maratonie nie byłoby to problemem, gdyż chyba nikt już nie dałby się nabrać na niezapowiedziany skręt strzałką "prostą". Mam nadzieję, że jest już dla wszystkich jasne - strzałka prosta potwierdza jazdę na wprost, bez względu na to jak wisi!
mirek

Postprzez trustprezes » 04 Cze 2012, 10:14

Witam

My tam troszke ze 4 km przed meta półmaratonu zabłądziliśmy i pojechalismy z 1 km wiecej w sumie.
Ale po śladach było widać ze pilot półmaratonu tez zbłądził (żeby nie te slady quada i pamięć ze " jak nie ma przez 200 m taśm lub strzałek to znaczy że źle jedziecie" to pewnie bym nie zawrócił osób które ze mna razem jechały) ,a te dwa zakręty ułożyły klasyfikacje generalna półmaratonu

Ale poza tym było ok, może jakbyśmy wolniej jechali to zauważylibyśmy taśmy (bo strzałek to nie widziałem za bardzo w tym miejscu ale mogę się mylić). Ale szybka nawrotka i do mety dojechaliśmy szczęśliwie a to najważniejsze :D

p.s. troche mało losowanych nagród było , dlaczego? Jakoś na innych edycjach było tego sporo a tutaj lipa :?
trustprezes

Następna

Wróć do Maratony Kresowe 2012

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości