Objazd w Michałowie

Forum Maratonów Kresowych - sezon 2012

Objazd w Michałowie

Postprzez tomek » 22 Maj 2012, 06:03

Objazd trasy: niedziela 27 maja, start na plaży w Michałowie o godz. 11.00.
Image
tomek

Re: Objazd w Michałowie

Postprzez jacek.rower » 25 Maj 2012, 07:46

Witam

Zamierzam przyjechać rowerem do Michałowa. Planuję wyjazd ok 8:00. Chciałbym pojechać drogami leśnymi w ramach treningu (jestem amatorem :)). Na razie planuję jechać trasą maratonu z Białegostoku do Królowego Mostu i tam odbić gdzieś w prawo. Jeżeli ktoś chciałby dołączyć to zapraszam. Będę czekał 10 min. tam gdzie spotykacie się na treningi w czwartki (pod Tesco na ul. 27 Lipca) o godzinie 8:00.
Startuję na maratonie z numerem 243 ( taki stary scott) ja w miarę młody:).

Do zobaczenia w Michałowie

p.s. Miałem jechać też na skandię do Lublina, ale moja rodzina nie chce. Więc samemu nie pojadę. Może ktoś z was poszukuje transportu, to w 80% jeszcze jestem chętny na wyjazd. Koszt benzyny to u mnie jakieś 300 zł (może wystarczy 200 zł). Mogę zabrać 4-5 osób z rowerami w środku (powinny wejść), wtedy byłoby ekonomicznie.Wariant max. to 8 osób ale wtedy rowery na przyczepce. Samochód jest stary więc nie wykluczam, że może nie dojechać :).( Do Augustowa dotarłem).Chciałem jechać w sobotę rano, by móc jeszcze raz czy dwa objechać trasę maratonu.
Ale z wyjazdu nici, chyba że znajdzie się jeszcze kilku napaleńców jak ja.

Pozdrawiam
Jacek
jacek.rower

Postprzez tomek » 27 Maj 2012, 16:06

I jak wrażenia po objeździe co ciekawego czeka na nas zawodników ?
Image
tomek

Postprzez jacek.rower » 27 Maj 2012, 18:13

Witam

Jeszcze jestem zasapany. Wróciłem dopiero po 18:00. Opiszę wszystko później. A ile przygód po drodze.
jacek.rower

Postprzez sweeter » 27 Maj 2012, 20:00

Mam miejsce w samochodzie do Michałowa dla dwóch osób z rowerami - jadę przez Augustów. Chętnych poproszę o kontakt na PW.
sweeter

Postprzez jacek.rower » 27 Maj 2012, 21:12

Kilka słów o dzisiejszym objeździe:)

Wybrałem się o 7:45 na umówione miejsce (supermarket na 27 lipca) i już kilometr od domu złapałem gumę:)
Na miejsce dojechałem 25 po więc nie wiem czy ktoś się zjawił. A że rano padało więc penie byłem jedyny.
Chciałem przejechać trasą maratonu pierwszego maratonu z poligonu w Zielonce do Królowego Mostu, a następnie do Michałowa czerwonym szlakiem.
Ponieważ nie znałem dobrze trasy (jeżdżę na mini) to wyjechałem w Cieliczance. Dojechałem do bagnistych łąk i natrafiłem na dwa dziki. Przez to nadłożyłem jakieś 10 km.
Skierowałem się bezpośrednio do Królowego Mostu przez Kołodno, z tamtąd do Dopniewa i zielonym szlakiem do Żedni (na czerwony nie było już czasu:(. Do Żedni dojechałem na 10:50 więc szybko na asfalt i do Michałowa. Jak na złość zaczęło mocno padać. W Michałowie byłem chyba 35 po czasie. Samochody stały na parkingu ale rowerzystów brak, a ja nie wiem gdzie początek trasy. W pobliskim hotelu wydrukowano mi mapkę i dzięki temu samotnie trafiłem na pierwsze żółto-zielone taśmy :). Po przejechaniu już 70 km (tylko 18 po asfalcie) trasa maratonu okazała się trudna. Dużo korzeni, zmiany kierunków jazdy i piach. Było ślisko i mokro, ale zaczęło powoli świecić słońce. Będzie trochę podjazdów i to sporych jak dla amatora, a jak będzie ciepło to nie unikniemy piachu. Próbowałem dogonić znaczących na trasie, ale byli za szybcy:) Trochę błądziłem bo jest za mało taśm, ale jak dojdą wstążki to będzie ok.
Niestety po przejechaniu ok. 30 km gdzieś w okolicy Królowego Mostu pękł mi łańcuch:(.
Zadzwoniłem do żony i przyjechała po mnie. Szukaliśmy się ok. godziny. Okazało się, że szedłem w złą stronę. W nogach miałem 10 km i zaczęło znowu padać:)
Podsumowanie:
Liczyłem na spotkanie innych rowerzystów. Spotkałem tylko zwierzęta.
Przejechałem w sumie 137 km.
Za dwa dni następny atak na Michałowo.
Pozdrawiam i nie zanudzam.
jacek.rower

Postprzez tomek » 27 Maj 2012, 21:18

po takim treningu to chyba na mega pojedziesz:)
Image
tomek

Postprzez mesior » 28 Maj 2012, 21:32

jakies zapisy z gps moze?
mesior

Postprzez Łukasz » 01 Cze 2012, 12:41

sweeter napisał(a):Mam miejsce w samochodzie do Michałowa dla dwóch osób z rowerami - jadę przez Augustów. Chętnych poproszę o kontakt na PW.

Witam.
Niestety nie mogę wysłać na PW bo jestem na tym forum za krótko. Czy propozycja jest nadal aktualna?
Łukasz

Postprzez sweeter » 01 Cze 2012, 16:23

Niestety już nie, miejsca zajete. Sorry.
sweeter

Następna

Wróć do Maratony Kresowe 2012

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość