Strona 1 z 1

Kurpie MTB - 7.06.2015 Przystań k.Ostrołęki

PostWysłany: 15 Maj 2015, 06:11
przez karolbiegacz
Kurpie MTB - startują!

„Turysto weekendowy Przystań w gminie Olszewo-Borki”

Tegoroczna impreza, która zagościła już na dobre w powiecie ostrołęckim, od tego roku nosić będzie nazwę „Kurpie MTB” organizowana dotychczas pod nazwą „Kurpiowskie Piaski”. Tym razem wracamy do Przystani na piękny kolarski teren w gminie Olszewo-Borki. Start i metę zaplanowano przy zabytkowym dworku Burbonów, gdzie obecnie mieści się Szkoła Podstawowa.


Trasa wyścigu będzie poprowadzona po okolicznych lasach Nadleśnictwa Ostrołęka – Leśnictwo Przystań. Charakter wyścigu będzie identyczny jak w ubiegłych latach czyli rywalizacja kolarzy odbywać się będzie na wyznaczonych rundach w terenie leśnym. Odpowiednie kategorie wiekowe zawodników będą pokonywać rundę wielokrotnie. Taka formuła zawodów pozwoli mieszkańcom okolicznych miejscowości obserwować walkę zawodników na trasie wyścigu oraz gorąco im kibicować.

Organizatorzy wyścigu ulokowali trasę w urokliwych miejscach znajdujących się na obszarze działania projektu "Turysto weekendowy Przystań w gminie Olszewo-Borki"


W wyścigu kolarskim MTB tzw. "górskim" będą mogli wystartować wszyscy amatorzy dwóch kółek, którzy wcześniej zgłoszą się do zawodów przez formularz zgłoszeniowy udostępniony na stronie internetowej organizatora. kk24h kropka pl

Przybliżone dystanse wyścigów to:

„Wyścig o Złoty Dzwonek do roweru” - dla przedszkolaków w Miasteczku Zawodów

dystans MINI – ok. 8km

dystans MIDI – ok. 20km

dystans MAXI – ok. 40km


Organizator (Klub Kolarski 24h) zaprasza do aktywnego spędzenia wolnego czasu na rowerze całe rodziny z gminy Olszewo-Borki, powiatu ostrołęckiego, województwa oraz kraju, gdyż dla wszystkich będą przygotowane odpowiednie dystanse. Zapraszamy dzieci i młodzież gimnazjalną oraz seniorów aby choć na parę godzin pozostawili swoje komputery i telewizory wsiadając na "dwa kółka" by rywalizować ramię w ramię z najlepszymi zawodnikami MTB z gminy, powiatu, województwa i kraju.


ZAŁOŻENIAMI I CELEM WYŚCIGU BĘDĄ:

Popularyzacja kolarstwa, jako najprostszej formy rekreacji fizycznej.

Propagowanie zdrowego trybu życia wśród młodzieży i dorosłych.

Promowanie regionalnych szlaków i miejscowości.

Promocja Gminy Olszewo-Borki


Wyścig zostanie rozegrany w dniu 7 czerwca 2015r. (niedziela) - start godz. 11.00. Biuro zawodów oraz start i meta przy Szkole Podstawowej w Przystani. Szczegóły wyścigu na stronie www KK24h kropka pl oraz na stronie stronie wydarzenia: http://www.facebook.com/events/618294451606167/


ZAPISY: http://kk24h.pl/imprezy/pokaz/10


Jednostką współfinansującą wyścig jest gmina Olszewo-Borki.

Zawodnicy będą rywalizować o PUCHAR WÓJTA GMINY OLSZEWO-BORKI.

Re: Kurpie MTB - 7.06.2015 Przystań k.Ostrołęki

PostWysłany: 28 Maj 2015, 06:23
przez karolbiegacz
Trasy na Kurpie MTB Przystań zatwierdzone !
27.05.2015
Trasy MINI, MIDI, MAXI - objechane w środę 27.05.2015
w tym roku po kilki modyfikacjach trasa niewiele odbiega od ubiegłorocznej.
Na objeździe tras było 20-tu "testerów" - (znakomitych zawodników) choć nie cała 20-ka przejechała w takiej samej formie :). Były zerwane łańcuchy, skrzypiące stery, rozładowany akumulator - ups zdradziłem, że jeden jeździ na akumulatorze :), braki picia, zaginione koszyki do bidonu, strzelające łańcuchy na koronkach, obrażanie się na pogodę i wiele innych, ale jakoś ostatecznie udało się "objechać"... TRASĘ :)
Zaraz po starcie bardzo szeroka żwirówka i zakręt w lewo na drogę asfaltową, 200 metrów asfaltu i wjazd w drogę leśną - szeroka droga umożliwiająca wyprzedzanie. W ten sposób pozbyliśmy się "wąskiego gardła" zaraz po starcie :)
Dalej juz tylko same przyjemności :) choć pierwsza część trasy może niektórych znudzić, bo trzeba będzie założyć duży blat z przodu lecz już kolejna część trasy nie da odpocząć nikomu :). Dopiero 500m przed metą kilkadziesiąt metrów asfaltu lecz tu znów nie ma odpoczynku, bo trzeba finiszować lub "poszpanować" prędkością ponad 40k/h przed publicznością :)
Jeśli chcecie jeszcze objazdów tras to piszcie.
ps. wczoraj jeden z zapisanych zawodników na MAXI złożył wniosek o przepisanie na MIDI - dlaczego? Oceńcie sami :)
przegląd tras tu: http://kk24h.pl/news/429?title=Wyb%C3%B ... twierdzony

Re: Kurpie MTB - 7.06.2015 Przystań k.Ostrołęki

PostWysłany: 15 Cze 2015, 12:51
przez karolbiegacz
zebrane informacje o wyścigu pod linkiem:
http://rowerowaostroleka.pl/viewtopic.php?p=20362#20362