[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4668: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4670: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4671: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4672: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
Maratony Kresowe - forum • Zobacz temat - URSZULIN 2013

URSZULIN 2013

Forum Maratonów Kresowych - sezon 2013

Re: URSZULIN 2013

Postprzez dater » 31 Lip 2013, 09:50

ech...

To są normalne sprawy. Nie mądrzę się, tylko podchodzę do tego "organizacyjnie". W wypadku Olsztyna czy Urszulina pieniądze wpłacaliśmy na inne konto, dla organizatora zastępczego. I nie chodzi tutaj o wynagrodzenie, bo raczej wszyscy organizatorzy naszego cyklu na tym nie "zarabiają", tylko własnie na pokrycie kosztów organizacji. Bo organizacja kosztuje, bufety kosztują, nagrody kosztują. Nie mi wnikać czy i jak rozliczacie się z Mirkiem, jeśli pieniądze za startowe w Urszulinie wylądują na koncie nowej fundacji Maratonów Kresowych. Oczywiście, że większość ludzi to wolontariat i osobiste zaangażowanie. Ale zastawów się, czy nie łatwiej i prościej byłoby Ci to ogarnąć i zorganizować, gdybyś miała ogólne wytyczne i minimalne wymagania, którym trzeba by było sprostać i tak pokierować wolontariatem i zaangażowaniem, żeby wszystko było ok. Ku zadowoleniu zawodników i jakby nie było organizatorów :)
Przecież wszystkim nam zależy, żeby MK wyglądało dobrze, rosło w siłę i wszytscy byli zadowoleni.
Akurat jeśli chodzi o Kraśniczyn, mimo że mnie niestety nie będzie, to wierzę że Twoje zaangażowanie i Obst Team, a także wasza znajomość tematu i realiów maratonowych a szczególnie kresowych sprawi, że wszystko będzie na jak najwyższym poziomie. Nie wiemy natomiast kto do nas się zgłosi w przyszłym sezonie i jak będą wyglądały lokalizacje MK. To na przyszłość dla takich nowych miejscówek jak Olsztyn, Drohiczyn, Urszulin itp. Wszyscy zauważamy, że to tam głównie powstają różne wpadki organizacyjne.

Aniu, nie obrażaj się. Wszyscy wam kibicują w tej organizacji :)

A rowerem... jeździłem i wczoraj, i przedwczoraj, i jutro też będę jeździł :D Ale, nie zmieni to mojego podejścia do tematu i nie wyłączy myślenia co by zrobić, żeby było lepiej. A wierz mi, że też w to jestem mocno zaangażowany emocjonalnie i organizacyjnie ;)

Adam P., ten co bony rozdaje (i nie tylko) :D
Dater także Ptaq zwany
BLU Team Refleks

dater

Postprzez Hoyer » 31 Lip 2013, 10:28

Dater ma racje musi byc jakies minimum i ktore organizator spelni, chodzi tu o miasta ktore ze swojej stron to robia i za kazdym razem bedzie wygladac to tak samo.
Ania ja nie rozumiem czym Ty sie irytujesz dlaczego nie podoba Ci sie ze ludzie chca wyrazic swoje zdanie do czego maja prawo. Jak zauwazylas powtarzajace sie opisy opinie pokazuja ze nie koloryzujemy a przez wytykanie bledow chcemy by je organizator zauwazyl. Przemyslal i poprawil. Wiec spokojnie, wypij miety bo i tak nie sprawisz ze przestane pisac. Ktos tu musi byc odwazny i zaczac.
A tak a propos powiedz.. :
uwazasz ze bufet byl ok?
Ze bufet na mecie byl ok ?
Ze meta pod katem prostym byla ok ?

Prosze wytlumacz bo to moze ja mam jakies klapki na oczach.

Nie rozumiem kolejnego tlumaczenia ze do srody bylo malo osob zgloszonych.... po Olsztynie chyba juz bylo jasne ze frkwencja nie jest przypadkiem....
Kolejne tlumaczenie ze ekipa robila zawody wczesniej na gora 100 osob. Zadne to tlumaczenie.... zdjecie z mojego pierwszego postu pokazuje ze te dwa arbusy plus zbiornik wody to by starczylo moze na 20 osob !!! Wiec gdzie 100 o ktorych mowisz a gdzie 300 ktore startowalo ???

Trasa byla oznakowana na zolto ale powiem ze pomimo slabo bylo widac te strzalki to byly w dobrych miejscach a do tego ktos nie zalowal tasm i ich bardzo duzo umiescil. Ale przyznam ze wole czerwone strzalki
Hoyer

Postprzez dater » 31 Lip 2013, 10:35

Paweł z Anią,

Lubicie się spierać, kto się czubi ten się lubi ;)

Może zamknijmy już ten temat niedociągnięć organizacyjnych. Nie ma sensu dyskutować. Wszystko zostało już napisane (powiedziane) - wydaje mi się. Oceny też zostały już postawione i każdy ma prawo do swojej oceny. Ważne aby z ocen wyciągnąć wnioski. Nie nakręcajcie się już więcej. PAX :D
Dater także Ptaq zwany
BLU Team Refleks

dater

Postprzez mirek » 31 Lip 2013, 10:37

Drohiczyn to był "podlaski" maraton. I chyba poza skąpstwem restauracji, która serwowała posiłki (płaciliśmy tyle samo co innym), to większych innych minusów nie było. Muszę więc bronić Drohiczyna! Osobiście byłem zadowolony.

Pieniądze wpłacane zarówno przelewem, jak i gotówką np. w Urszulinie zostają u miejscowego organizatora. W Kraśniczynie także będzie inne konto do wpłat.

Myślę, że w przyszłym sezonie zrobimy to inaczej dla wygody uczestników, aby sobie raz zapisali konto "Maratony Kresowe" w swoich systemach bankowych na cały sezon. Będą też pakiety "MAX" na cały sezon. Jeśli będą inni organizatorzy, to utworzona właśnie Fundacja Maratony Kresowe, będzie zlecać organizację imprezy i bedzie podpisywana umowa, w której będą określone dość szczegółowo wymagania co do imprezy.
mirek

Postprzez dater » 31 Lip 2013, 10:45

Ja też oceniam Drohiczyn wysoko i bez żadnych wpadek (nie zauważyłem). Chodziło mi w wypowiedzi o "nowe miejscówki" w tym sezonie, w odniesieniu do przyszłego, bo też mogą się pojawić. Super, że taki Drohiczyn się sprawdził i podołał zadaniu. Trzeba zrobić wszystko żeby "nowe miejscówki" i zewnętrzni organizatorzy na przyszłość też temu zadaniu sprostali (czytaj: mieli świadomość czego się od nich wymaga, co jest ważne,jak to powinno wyglądać i co się będzie oceniać).
Dater także Ptaq zwany
BLU Team Refleks

dater

Postprzez Hoyer » 31 Lip 2013, 10:53

Ja do Drohiczyna takze nie mam zastrzezen, bufet na mecie byl ogromny. Oznakowanie. Start wszystko ok.
No troszke mala porcja w knajpie tak jak pisal Mirek
Hoyer

Postprzez anns » 31 Lip 2013, 11:05

W Drohiczynie było super i mam nadzieję, że ta lokalizacja pozostanie na stałe w kalendarzu MK.
anns

Postprzez KLOCEK » 31 Lip 2013, 12:51

Faktycznie, organizacja pozostawiła dużo do życzenia, ale to już mineło, miejmy nadzieje że pozostałe MK będą tylko lepsze, :D
Łapka dla Pana który postanowił nieco schłodzić większość z nas, to był miły gest 8-) .
KLOCEK

Postprzez anke » 31 Lip 2013, 13:45

Pawle, wydawało mi się, że sporo kwestii omówiliśmy podczas ostatniej rozmowy w Urszulinie :)) ale pisz sobie do woli ile chcesz, poprostu taki jesteś, że musisz ;P - ja może troszkę mniej wymagam od organizatorów maratonów, bo poprostu mam taki charakter, dlatego wcześniej wytknęłam tylko jeden błąd -bufet na trasie. Ale to już było
Przyznam, mnie nie trudno jest sprowokować do dyskusji i zirytować, ale skrzydeł mi to nie podcina. :)
Dla spokoju powiem, że wszystkei wytyczne, o których piszecie są już skonsultowane i zorganizowane. Jutro jadę ustalać ostatnie kwestie formalne do krasnostawskiej drogówki.
Adamie, bardzo, żałuję, że nie będzie Cię w Kraśniczynie i dzięki za miłe słowa :))
anke

Postprzez misha83 » 31 Lip 2013, 13:45

Akurat nie uczestniczyłem w maratonie w Urszulinie (ani też w negatywnie ocenionym Olsztynie) i mam raczej pozytywne doświadczenia z Wasilkowa, Sokółki oraz Michałowa. Ale może zamiast robić wyrzuty organizatorom zastanówmy się jak nie dopuścić ponownie do takiej sytuacji. Bo maraton to też uczestnicy nie tylko organizatorzy. Bo w takim upale jak był w niedziele nie do pomyślenia jest, żeby brakowało wody na bufetach. Jedną rzecz zauważyłem wspólną dla tych dwóch maratonów - organizator nie spodziewał się takiej liczby osób( w tym przypadku to pewnie ze względu na mazowię). O ile wodę można kupić na zapas (będzie na następny maraton) to z owocami wiadomo, że nie zjedzone się zepsują.
Co ja bym proponował?
1. Może dodać możliwość zgłoszenia się do soboty mailowo z wpłatą na miejscu(oczywiście bez zniżek). Np. dla teamów nie byłby to chyba problem wysłać maila ile osób napewno wystartuje następnego dnia, nawet jakby płatność miałaby miejsce przed startem. Ewentualnie dodać na stronie(facebooku) jakiś formularz. Wiem że to dla organizatorów będzie dodatkowy wysiłek - przeliczyć dodatkowo zgłoszenia, ale może pomoże uniknąć tego typu przykrych niespodzianek.
2. Lepszy opis tras. Dokładny dystans/przewyższenia stan nawierzchni(2 miejsca z piachem, trasa jest w stanie przyjąć każdą ilość wody :P). Może ktoś spoza osób wytyczających trasę mógłby robić opis trasy jak już jest oznaczona. Dla półmaratonu kilka kilometrów dłuższy dystans może robić różnice.

Maratony fajnie się rozwijają, zdobywają i uczestników i publiczność. Więc zamiast narzekać że się nie dostało się pucharku można pomóc w organizacji.
misha83

PoprzedniaNastępna

Wróć do Maratony Kresowe 2013

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość