[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4668: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4670: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4671: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4672: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
Maratony Kresowe - forum • Zobacz temat - URSZULIN 2013

URSZULIN 2013

Forum Maratonów Kresowych - sezon 2013

Re: URSZULIN 2013

Postprzez mesior » 30 Lip 2013, 17:27

stasiej, jakiś smutny ten Twój post. Zapłacił Ci ktoś czy trolujesz z własnej inicjatywy? :mrgreen:
mesior

Postprzez RobinCpl » 30 Lip 2013, 17:31

Ja nie mam wielkiego doświadczenia w maratonach, ale po tych kilku przejechanych w tym roku, pierwszy szok przeżyłem jak wielu z Was na bufecie na który z wiadomych przyczyn bardzo liczyłem. Chłopiec nie wyrabiał z nalewaniem tego czerwonego, trzeba było stanąć i się obsłużyć.
Drugi szok na mecie kiedy przy termosie stało kilku rowerzystów usiłujących wytrząsnąć resztę płynu. Ktoś na szczęście potem podszedł i dolał, na arbuza załapałem się po powrocie ze szkoły. Że tam jest posiłek musiałem się dopytywać.
Na trasę nie narzekam, zakurzyło na początku, potem dużo piachu ale jak ktoś wspomniał, taki urok. Warunki terenowe są jakie są a organizator ma dobrze oznakować trasę, z czego wg mnie się wywiązał bo nie miałem problemów z orientacją.
Meta - zaliczyłbym glebę, była obciera, ponieważ ktoś próbował mnie wyprzedzać na ostatnich metrach bez ostrzeżenia. Gdyby był prosty finisz, taka sytuacja nie miała by miejsca.
Bardzo przykre że Maciek nie przeżył. Na pewno należy zachować o nim pamięć i w jakiś sposób ją uczcić. Czarne opaski są wg mnie bardzo dobrym pomysłem, czy rezerwacja jego numeru. Jeśli ktoś może to na pewno uczestnictwo w pogrzebie czy indywidualna modlitwa. Natomiast nie siliłbym się na "stawianie pomników". Mówię to ze swojej perspektywy, że gdyby mi się to nie daj Boże zdarzyło, to nie oczekiwałbym wielkiego "halo", nazywania maratonów moim imieniem, itp. Wiadomo, jest strata, po niej pustka, człowiek chce zrobić "coś". Cokolwiek żeby ją wypełnić. Myślę że dobra pamięć a przede wszystkim dbanie o to żeby takie sytuacje się nie zdarzały, każdy we własnym zakresie, będzie najlepszym na to sposobem.
Chesapeake Białystok Bike Team [516]

Member of Współpracownia // Collaboratory | Bialystok, Poland | http://www.wspolpracownia.pl
RobinCpl

Miejscowość: Białystok

Postprzez mirek » 30 Lip 2013, 17:49

mirek

Postprzez anke » 30 Lip 2013, 19:06

Najpierw Urszulin.
Dla mnie największym nieporozumieniem i porażką tego maratonu był bufet na trasie i tego nie mogę przemilczeć. Z pewnych względów nie mogłam jechać z większym zapasem wody, zdecydowałam się na 1 litrowy bidon, licząc na tradycyjny bufet a tu rozczarowanie. Przy pierwszym okrążeniu panu zabrakło rąk z kubkami a rozparty jak Basza w samochodzie pan leśniczy z ironią spoglądał na zawiedzionych zawodników. Przy drugim okrążeniu ten pan z bufetu zamknął drzwi samochodu informując, że nie ma już nic do picia. Dziękuję Panom Strażakom, którzy podali mi swoją prywatną wodę i Panu, który stworzył wodną kurtynkę i wystawił wodę w wiadrze do picia. Właściwie dzięki nim dojechałam do mety. Tu czekała rodzina z przyjaciółmi i woda, wiec tu nie narzekam. Bufet - porażka.

A teraz Kraśniczyn.
ech... poprzeczka wysoko. Mam wrażenie, że koledzy - maratonowi koneserzy z góry przekreślili powodzenie "satelitarnego" maratonu w Kraśniczynie. Wszystkie słowa krytyki i oceny traktuje jako wskazówki organizacyjne, a tyle jest tych detali... Mimo skromnych środków, jakimi dysponuję, dopilnuję tego, aby nie zabrakło podstawowych rzeczy.To nie jest do końca tak, że maratony nie- organizowane przez Mirka są przygotowywane bez jego wiedzy. Otrzymuję od niego i jego ekipy mnóstwo wskazówek i bardzo wiele kwestii konsultujemy i ustalamy wspólnie. Mam wrażenie, że ze względu na lokalizację i organizatora (Team Obst) ten maraton skazany jest na niepowodzenie. Cudów nie obiecuję, ale woda i banany na bufetach będą i podane w taki sposób, aby dla nikogo nie zabrakło. To czego nie będzie na pewno to salonu SPA z masażem i fajerwerków, bo już chyba niedługo tego zawodnicy zaczną wymagać. Największym atutem maratonu w Kraśniczynie jest jednak trasa, projektu Gella (129); a całą otoczka organizacyjna poza zapewnieniem podstawowych potrzeb zawodników (bezpieczeństwo i woda) powinna być do tego dodatkiem. Nie będę nikomu niczego udowadniać próbując sprostać oczekiwaniom zawodników. Przyjedźcie do Kraśniczyna, choćby z ciekawości a potem ocenicie, zamiast z góry przekreślać.

Hoyer,jak tak brakuje ci ciastek - przyjedź do Kraśniczyna i jak będziesz na pudle to osobiście upiekę dla ciebie blachę dobrego ciasta i przywiozę na kolejny maraton :P

pozdrawiam
anka 116
anke

Postprzez Tomasz » 30 Lip 2013, 19:34

Wydaje mi się, że wszystko zostało już powiedziane w kwestii niedociągnięć Urszulina więc nie ma się co powtarzać.
Mam tylko lekkie spostrzeżenie co do wzmianki Hoyera vel. Pawła (szczerze, Kresowiacy i tak się znamy, po co nam te dziwne nicki, chyba przyjemniej jest mówić sobie po imieniu) odnośnie ustawiania sektorów. Nie mam zbyt wielkiego doświadczenia w innych cyklach, ale wydaje mi się że kwestia ustawienia się w pierwszej czy drugiej linii, to już nasza wewnętrzna sprawa. Jest świetnie jeżeli organizatorzy zadbają o wyczytanie w kolejności, a my zdążymy się ustawić po kolei w liniach, ale i bez tego chyba sobie poradzimy, co nie? W końcu większość z nas to dorośli ludzie, którzy mają na tyle rozumu żeby nie pchać się do przodu czy stawać w tyle, jeżeli powinno być zupełnie na odwrót. Inną sprawą jest, że obecnie wyczytywanie po kolei wg klasyfikacji generalnej też nie jest do końca sprawiedliwe, ze względu na to że większa część czółówki spadła w owej klasyfikacji z powodu swojej nieobecności, a nie z powodu drastycznego spadku formy.
A co do Kraśniczyna, nie rozumiem plotek jakoby miało by być tam tak źle i niedobrze. Z tego co wiem, maraton ten Ania przygotowuje z pełnym zawzięciem i zaangażowaniem, więc może lekko odpuśćcie sobie Panie i Panowie z tą nagonką. Ja jestem pełen optymizmu i z niecierpliwością czekam na trasę, która podejrzewam że da nam ostro w kość. Bo przecież o to chodzi ;)
A teraz drodzy Kresowiacy wszyscy na Narewkę, a następnie na Kraśniczyn :)
Tomasz Bakunowicz,
Tomasz

Postprzez czaja » 30 Lip 2013, 20:51

Co do mazovii to w Supraślu pierwszy bufet też nie dał rady podawać wody bo stał jeden człowiek przynajmniej gdy Ja jechałem. Bufet na mecie to była miernota,niesmaczny makaron i tylko arbuzy...pod tym względem kresowe które jechałem wypadły dużo lepiej(prócz Drohiczyna i mikro porcji) ogólnie Mazovia mnie bardzo rozczarowała. Oczywiście fajnie by było dostać żel na bufecie ale to kosztuje, myślę że na przyszły rok duet Barej&Grabek powinien przygotować know how dla organizatorów z innych woj. a także zastanowić się nad sposobem finansowania bufetu(np większe wsparcie samorządu lub sposób rozliczania z firmą przygotowującą posiłek). Znakowanie trasy na kresowych jest dużo bardziej widoczne i moim zdaniem czytelne. A co do trasy i poziomu zawodników to kresowe stoją kilka pięter wyżej, jest to mój pierwszy sezon a w Supraślu przeskoczyłem z 11 sektora do 2 ...
czaja

Postprzez stasiej » 30 Lip 2013, 20:51

Mesior, nie trolluję tylko wygłaszam trzeźwe zdanie odrębne oparte na własnych doświadczeniach. A Kresowym życzę w ten sposób poprawy organizacji, bo jak na Mazovii zniknie giga, to pozostanie mi już tylko jeździć właśnie Kresowe, bo nie mam przełajówki pod Skandię :?
stasiej

Postprzez tomek » 30 Lip 2013, 21:16

czasem mam wrażenie że niektórym się w głowach coś przestawiło po za bufetem ja widziałem same + Urszulina (ktoś nie wiedział o posiłku po to ciężko już zapytać czy i gdzie jest?? )
upał no cóż mamy środek lata to wiadomo że ciepło ma prawo być
nagrody puchary itp nie komentuję bo nie wiem co się działo później
trasa wymagająca w swej prostocie a upał dodał sporo do trudności
miło mi było że dostałem jakieś nieprzewidziane gratisy do startowego
tomek

Postprzez mirek » 30 Lip 2013, 21:25

mirek

Postprzez stasiej » 30 Lip 2013, 21:30

Właściwie tylko to, że jeżdżę maratony a tam był 60-km wyścig i szkoda się cofać... No i druga sprawa - brak krajowej czołówki, a tylko lokalne podwórko + wschodni goście.. Poza tym wszystko znakomicie.
Ale może już wkrótce przyjdzie mi się przekwalifikować, z wcześniej wspomnianych powodów... Byłoby łatwiej.. I mniej czasu na treningi.. Ech ten świat, gdzie panuje tendencja upraszczania wszystkiego... No dobra to się nafilozofowałem :P
stasiej

PoprzedniaNastępna

Wróć do Maratony Kresowe 2013

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość